APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Ako môžete používať Google Mapy aj bez prístupu k internetu? Túto funkciu neprehliadajte!

Túto funkciu neprehliadajte, môže vám pomôcť a to hlavne v situáciách, kedy vám môže haprovať internet.

V súčasnosti jednou z najpoužívanejších navigácií, či nástrojov súvisiacich s mapami, sú Google Mapy. Okrem toho, že aplikácia ponúka podrobné mapové podklady, tak  disponuje aj viacerými šikovnými funkciami. Je však aplikácia bez prístupu k internetu nepoužiteľnou? Určite nie.

Ako môžete mapy používať bez aktívneho prístupu k internetu

Hoci dnes mnohí z nás už disponujú aktívnym pripojením k internetu a to aj mimo našich domov, tak aj napriek tomu, sú situácie, kedy internet nefunguje tak, ako by mal. Môže prísť výpadok signálu, môžete prečerpať dáta, alebo môžete byť v lokalite bez pokrytia signálom. Najčastejšie sa tieto situácie nastávajú, keď internet potrebujeme najviac, napríklad počas cesty do neznámeho a vzdialeného mesta, kde sme ešte predtým neboli a nepoznáme cestu.

Google Maps
Google Maps
Developer: Google LLC
Price: Free

Google Mapy sú našťastie schopné pracovať aj v režime bez internetu, je tam všetko jedno ALE. Na to, aby sme mohli Google Mapy využívať aj bez prístupu k internetu, tak musíme ich mať stiahnuté v našom zariadení. Do Google Máp stiahnutie podkladov nie je vôbec náročne a nepotrebujete k tomu žiaden dodatočný software, len treba vedieť, kde máte hľadať túto funkciu a nastavenia.

Potom, ako si otvoríte aplikáciu, napríklad doma, kde máte prístup k internetu, tak kliknite na ikonu vášho profilu. Následne zvoľte možnosť Offline mapy.

Potom zvoľte možnosť Vybrať vlastnú mapu. Následne sa vám otvorí mapa s výrezom obrazovky. Pomocou prstov Mapu vzdiaľte, prípadne priblížte, a vyberte si mapové podklady, s ktorými neskôr chcete pracovať aj bez prístupu k internetu.

Ako zvolíte možnosť stiahnuť, tak sa vám stiahnu do zariadenia. Mimochodom, takto stiahnuté mapové podklady sa vám budú neskôr aj aktualizovať potom, ako sa pripojíte k internetu pomocou Wi-Fi. Určite vám odporúčame túto možnosť neprehliadnuť a to obzvlášť, keď cestujete do zahraničia, prípadne do oblastí ako sú hory, kedy riziko, že vám internet nebude fungovať podľa predstáv, je výrazne vyššie.

Mohlo by Vás zaujímať

Zobraziť komentáre
Close
Close