fbpx
APLIKÁCIE A HRYNávody

Ako môžete používať Google Mapy aj bez prístupu k internetu? Túto funkciu neprehliadajte!

Túto funkciu neprehliadajte, môže vám pomôcť a to hlavne v situáciách, kedy vám môže haprovať internet

V súčasnosti jednou z najpoužívanejších navigácií, či nástrojov súvisiacich s mapami, sú Google Mapy. Okrem toho, že aplikácia ponúka podrobné mapové podklady, tak  disponuje aj viacerými šikovnými funkciami. Je však aplikácia bez prístupu k internetu nepoužiteľnou? Určite nie.

Ako môžete mapy používať bez aktívneho prístupu k internetu

Hoci dnes mnohí z nás už disponujú aktívnym pripojením k internetu a to aj mimo našich domov, tak aj napriek tomu, sú situácie, kedy internet nefunguje tak, ako by mal. Môže prísť výpadok signálu, môžete prečerpať dáta a podobne. Najčastejšie sa tieto situácie stávajú, keď internet potrebujete najviac, napríklad počas cesty do neznámeho a vzdialeného mesta, kde ste ešte predtým neboli a nepoznáte cestu.

Google Maps - Navigate & Explore
Google Maps - Navigate & Explore

Google Mapy sú našťastie schopné pracovať aj v režime bez internetu, je tam všetko jedno ALE. Na to, aby ste mohli Google Mapy využívať, tak musíte ich mať stiahnuté do vášho zariadenia. Do Google Máp stiahnutie podkladov nie je vôbec náročne a nepotrebujete k tomu žiaden dodatočný software, len treba vedieť, kde máte hľadať tieto nastavenia.

Potom, ako si otvoríte aplikáciu, napríklad doma, kde máte prístup k internetu, tak kliknite na ikonu vášho profilu. Následne zvoľte možnosť Offline mapy.

Potom zvoľte možnosť Vybrať vlastnú mapu. Následne sa vám otvorí mapa s výrezom obrazovky. Pomocou prstov Mapu vzdiaľte, prípadne priblížte, a vyberte si mapové podklady, s ktorými neskôr chcete pracovať aj bez prístupu k internetu.

Ako zvolíte možnosť stiahnuť, tak sa vám stiahnu do zariadenia. Mimochodom, takto stiahnuté mapové podklady sa vám budú neskôr aj aktualizovať potom, ako sa pripojíte k internetu pomocou Wi-Fi. Určite vám odporúčame túto možnosť neprehliadnuť a to obzvlášť, keď cestujete do zahraničia, prípadne do oblastí ako sú hory, kedy riziko, že vám internet nebude fungovať podľa predstáv, je výrazne vyššie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close