Návody

Ako môžete odosielať cez Gmail väčšie súbory ako 25 MB? Tento trik neprehliadnite!

Pozrite sa, ako môžete prostredníctvom tohto triku cez Gmail odosielať e-maily s prílohami, ktoré sú väčšie ako 25MB.

Mnohí z nás využívajú Gmail na dennej báze. Dôvodom je, že ponúka radu funkcií, jednoduché a intuitívne používateľské rozhranie a zároveň, služba je dostupnou zadarmo. Spolu s Google účtom zároveň máme k dispozícii i radu ďalších aplikácií a služieb.

Gmail je skvelým klientom, má však jeden neduh, ktorým je dátový limit veľkosti priložených príloh. S týmto problémom sa môžete stretnúť najmä v situáciách, kedy chcete poslať niekomu viac fotografií v rámci prílohy e-mailu. Hneď ako začnete nahrávať fotografie v plnej kvalite, tak zistíte, že viac ako 4-6 fotografií v jednom e-maile ako prílohu neodošlete. Dá sa však tento limit nejakým spôsobom obísť?

Ako posielať cez Gmail prílohy, ktoré majú viac ako 25 MB?

Ako vyššie píšeme, tak e-maily s prílohami väčšími ako 25 MB vás Gmail nenechá odoslať. Toto obmedzenie sa dá jednoducho obísť a my si nižšie ukážeme ako. V prvom kroku si otvorte galériu smartfónu a vyberte fotografie, ktoré chcete odoslať. Následne zvoľte možnosť zdieľať, ale nie cez Gmail, ale Google Disk. Po krátkej chvíli sa vám nahrajú fotografie na váš cloud, ktorý prislúcha k vášmu Gmail účtu. Čo sa týka úložného priestoru na Google Disku, tak každý používateľ má k dispozícii v bezplatnom režime 15 GB priestor. Inými slovami, máte dostatok priestoru na to, aby ste odoslali toľko fotografií, koľko chcete.

Teraz otvorte aplikáciu Gmail a vytvorte e-mail. Vo vrchnej časti obrazovky zvoľte možnosť pridania prílohy. Avšak z ponuky nevyberte Priložiť súbor, ale Vložiť z disku a následne zvoľte možnosť Nedávne. Potom zvoľte fotografie, ktoré ste v predošlom kroku nahrali do cloudu.

Následne sa vám pripnú fotografie do tela e-mailu ako odkazy, ktoré povedú na váš cloud. Každý, kto bude disponovať týmito odkazmi, tak bude môcť pristupovať k zdieľaným fotografiám. Samozrejme, ak neskôr odstránite fotografie z cloudu, tak odkazy nebudú platné.

ako zdielat subory cez gmail ktore maju viac ako 25MB_6
Zdroj: Vosveteit.sk

Rovnako musíme povedať, že prostredníctvom smartfónu môžete do tela e-mailu pridávať odkazy na fotografie po jednej. To nemusí byť komfortné, hlavne ak chcete odoslať viac fotografií. V prípade, ak by ste pridávali fotografie prostredníctvom počítača, kde rovnako nájdete možnosť pridania fotografií zo služby Disk (pozn. redakcie: nahrať ich do služby Google Disk môžete cez smartfón), tak môžete označiť v jednom kroku nie jednu fotografiu, ale viacero.

Pevne veríme, že tip na funkciu vás oslovil a hlavne, že ju využijete.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close