HuaweiSpravodajstvo

Ako docieliť špičkovú kvalitu fotoaparátu na každej strane smartfónu? Huawei zrejme našiel najlepšie riešenie

Najnovšie zverejnené patenty odhaľujú možný dizajn budúcoročného modelu Huawei P Smart Z 2020

Spoločnosť Huawei ešte začiatkom tohto roka predstavila svoj prvý smartfón s výsuvným selfie fotoaparátom – model Huawei P Smart Z, ktorý svojich konkurentov príliš neohrozil, no svojich fanúšikov si rozhodne našiel. Najnovšie správy zo sveta zariadení Huawei však naznačujú, že spoločnosť sa týmto „technologickým“ smerom plánuje uberať aj v budúcnosti a to aj napriek tomu, že sa smartfón nezaradil medzi najobľúbenejšie modely zo širokého portfólia čínskeho giganta.

Budúcnosť opäť odhalená prostredníctvom patentov

S nečakanými novinkami prišiel zahraničný portál LetsGoDigital, ktorý poukázal na nedávno zverejnené patenty patriace práve spoločnosti Huawei. Spoločnosť v týchto patentoch, ktoré boli podané 11. júna 2019 v úradoch EUIPO a WIPO, opisuje naozaj zaujímavé technologické riešenie, ktoré môže vyriešiť „nižšiu“ kvalitu predného fotoaparátu.

Nepomer medzi kvalitou fotoaparátov

Spomínané patenty opisujú špeciálnu technológiu výklopného fotoaparátu, ktorý by bol primárne umiestnený na zadnej strane smartfónu. V prípade zapnutia selfie fotoaparátu by sa však fotoaparát vyklopil nad samotné zariadenie.

huawei p smart z 2020 vyklopny fotoaparat 2_opt
Zdroj: LetsGoDigital

Huawei spomína hneď dve technické riešenie, pričom každé z nich je niečim špecifické. Prvým možným riešením je umiestnenie celého fotoaparátu do výklopného mechanizmu, čím by bola kvalita selfie fotografií na identickej úrovni ako v prípade zadného fotoaparátu.

huawei p smart z 2020 vyklopny fotoaparat_opt
Zdroj: LetsGoDigital

Druhé technické riešenie sa naopak spolieha iba na výklopný mechanizmus s jedným snímačom fotoaparátu (zrejme hlavným), pričom počas sklopeného stavu by bol doplnený o minimálne ďalšie dva snímače. Pochopiteľne, takéto riešenie by ale nepomer medzi predným a zadným fotoaparátom príliš neriešilo.

Reálneho zariadenia sa možno dočkáme už o pár mesiacov

Na koniec sa dostávame ku zariadeniu, ktoré sme spomínali na začiatku článku. Samotné patenty totižto naznačujú, že práve zariadenia s takouto technológiou by mohli byť nástupcami tohtoročného modelu P Smart Z. Ak sa tieto informácie potvrdia, predstavenie zariadenia môžme očakávať niekedy v prvom kvartáli budúceho roka. Pochopiteľne, ešte žiadna z informácii potvrdená nebola a tak si musíme minimálne zopár mesiacov počkať.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close