SamsungSpravodajstvo

Ako dlho bude pretrvávať ešte čipová kríza? Pozrite sa, čo si myslí Samsung

Kedy sa skončí čipová kríza? Samsung verí, že situácia by sa mohla už začať postupne zlepšovať.

Globálny nedostatok čipov ovplyvnil viac menej každú technologickú spoločnosť. Či už ide o výrobcov automobilov, domácich spotrebičov, ale i smartfónov a podobne. Otázkou je, kedy sa vrátime do normálu? Odpoveď na túto tému prináša portál AndroidAuthority.com, ktorý sa odvoláva na slová zástupcu spoločnosti Samsung.

Je koniec čipovej krízy za rohom?

Dobrou správou je, že Samsung vidí svetlo na konci tunela. Tá zlá je, že čipová kríza tu bude s nami ešte nejaký ten piatok. Šéf mobilnej divízie spoločnosti, TM Roh mal o tomto probléme diskutovať s partnermi spoločnosti, ako aj s dodávateľskými reťazcami. Podľa slov, ktoré padli počas diskusie, všetko by sa malo začať postupne obracať k lepšiemu. Druhým dychom však treba dodať, že nemáme očakávať radikálne zlepšenie situácie, teda nie aspoň do konca prvej polovice nasledovného roka. Následne by sa celý kolos súvisiaci s dodávkami čipov, mal opäť začať rozbiehať. Všeobecný nedostatok čipov bude však pokračovať ešte do konca roka 2022, hoci situácia nebude už tak vypuklou, ako je dnes.

Napriek tomu, že spoločnosť vidí svetlo na konci tunela, tak nechce nič nechať na náhodu, píše portál. Podľa publikovaných správ, spoločnosť sa mala začať zameriavať na kontrakty s výrobcami čipov na dlhšie časové obdobie. Cieľom je zaobstarať dostatok čipov pre svoje zariadenia. Samsung má rovnako v pláne zvýšiť i kapacity čipov v zásobe a to až o dvojnásobok. Doposiaľ spoločnosť mala na sklade držať čipy v objeme, aby mali zásobu na najmenej dva týždne.

V každom prípade, nedostatok čipov trápi i ďalších výrobcov. Jediným výrobcom, ktorému sa ako tak darí vyhýbať problémom s nedostatkom čipov lepšie ako konkurencií, je Apple, tvrdia analytici z Counterpointresearch. Tí len niekoľko dní dozadu prišli so správou ohľadne predajov smartfónov v Číne.

„Apple mohol získať viac, keby bolo na trhu dostatok telefónov spoločnosti, najmä verzií Pro. Apple však stále riadi svoj dodávateľský reťazec lepšie ako ostatní OEM.” hovorí Tarun Pathak zo spoločnosti Counterpointresearch.

V závere treba dodať, že s podobnými slovami, ako hovorí Samsung, prišiel nedávno i Cristiano Amon, riaditeľ spoločnosti Qualcomm. Ten rovnako uviedol, že rok 2022 sa bude niesť v pozitívnom slova zmysle pričom uviedol, že hoci nebude situácia zažehnaná, tak čipov bude na trhu viac, ako tomu bolo v tomto roku.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close