Ako chránite váš smartfón? Toto sú tri najčastejšie spôsoby

Pozná to určite každý z nás, či už je to malá odrenina, alebo rozbitý displej, tak to vie poriadne vytočiť pričom sa tomu dá vo viacerých prípadoch ak nie úplne predchádzať, tak aspoň čiastočne  zredukovať škody. Väčšinou si naše telefóny chránime len krátku chvíľu po kúpe, pár dní, či týždňov a následne prestávame byť tak obozretní a to býva častokrát kameňom úrazu.

Prvým spôsobom klasické ochranné obaly, ktoré do veľkej miery vedia ochrániť telefón pred nechcenými odreninami, či dokonca rozbitým displejom v prípade flip-obalov. Ale povedzme si po pravde, ochranné obaly nie sú moc príťažlivé čo vedie mnohých z nás k upusteniu od tohto zvyku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

$_12

Druhým častým spôsobom ako si užívatelia chránia svoje mobilné telefóny sú fólie, ktoré síce chránia displej / telo pred poškriabaním, ale nie pred rozbitím. Fólie pritom tvoria najrozšírenejší spôsob ochrany, ale veľkou nevýhodou  (okrem ochrany pred rozbitím) je to, že sú „mäkké“ z čoho plynie, že hoci displej nepoškriabete, ale samotnú fóliu áno, čoho výsledkom sú ich časté výmeny.

$_12 (2)

Ďalším spôsobom ako si množstvo užívateľov chráni svoje mobilné zariadenia je prostredníctvom tvrdených sklíčok (častokrát označované ako temperované sklíčka), ktoré reagujú práve na nedostatky fólií.  Výhodou týchto tvrdených sklíčok je to, že majú oveľa lepšiu priesvitnosť oproti fóliám, sú pevnejšie, a teda chránia displej pred rozbitím a v neposlednom rade sú oveľa ťažšie poškriabateľné.

$_12 (1)

Poznáte aj iné spôsoby ako ochrániť telefóny pred poškodeným a ako si chránite telefón Vy?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre