fbpx
AutáSpravodajstvo

Ako by vyzerala legendárna Škoda 1203 dnes? Pozrite si tento dizajnový kúsok, ktorý vás zahreje pri srdci

Ako by dnes vyzerala legendárna Škoda 1203? Pozrite si koncept tohto legendárneho automobilu prezlečený do šiat 21. storočia, za ktorým stojí Daniel Hájek.

Škoda 1203 je automobil, na ktorý si spomenú hlavne tí skôr narodení. Ide totiž o vozidlo, ktoré sa začalo masovo vyrábať ešte v roku 1968. Išlo o úžitkový automobil, ktorý však našiel využitie aj pri rodinných dovolenkách. Automobil ponúkal totiž o niečo viac priestoru, ako bývalo štandardom. Len pre zaujímavosť, v rozmedzí rokov 1968 až 1981, sa vyrobilo takmer 70-tisíc kusov tohto vozidla, čo nie je málo. Ako by však vyzeralo toto vozidlo dnes? 

Moderné „šaty“ Škode 1203 pristanú

Škodovka prostredníctvom svojich stránok zdieľala koncept automobilu Škoda 1203 v modernom šate 21. storočia. Za jeho tvorbou stojí mladý dizajnér, Daniel Hájek, ktorý má na pôvodný automobil vrelé spomienky.

„Takúto v prevedení valník máme u babky a dedka na záhrade, ale už je nepojazdná.“ ďalej dodal, že „to bolo niečo, ako moje prvé auto – používali sme ho ako pracovný stroj na poli, pričom už v pätnástich rokoch som si ho občas mohol naštartovať a sem-tam si s ním zajazdiť po lúke,“

Daniel k návrhu vozidla ďalej povedal, že stelesňuje hodnoty značky, ktorými sú praktickosť, veľký vnútorný priestor aj Simply Clever riešenia.

Svoj návrh 1203 opisuje ako moderné kempingové vozidlo s výklopnou strechou.

„Popularita tohto typu áut v poslednej dobe rastie, takže som nakoniec zvolil práve toto prevedenie. Spočiatku som však uvažoval napríklad o návrhu vozidla pre sprievod peletónu na Tour de France,“ pripomína Daniel angažmán automobilky v cyklistike.

Škoda 1203_koncept 2021
Zdroj: Daniel Hájek (via Škoda)

Daniel okrem iného dodal, že zadná časť vozidla mu dala zabrať najviac. Dôvodom je, že pôvodná 1203 je pomerne úzkym automobilom, pričom dnešné moderné automobily sú výrazne širšími. Okrem iného rozmýšľal aj o tom, ako môže pridať odkaz na svetlomety.

„Pôvodná 1203 je pomerne úzka, no moderné autá sú výrazne rozkročené. Okrem toho som opäť vymýšľal, ako sem dostať odkaz na svetlomety, ktoré 1203 zdedila po modeli 1000 MB,“ prezrádza. Ďalej dodáva “ Auto tak opticky výrazne rozširujú horizontálne línie a odkazom na úzku stavbu 1203 sú sklonené bočnice či relatívne úzka strecha.“

Skoda 1203_koncept 2021_pohlad zo zadu a interier
Zdroj: Daniel Hájek (via Škoda)

Čo sa týka palubnej dosky, tak jeho predstava je, že vodič bude využívať hlavne svoje vlastné zariadenie, teda smartfón, či tablet, pomocou ktorého bude môcť ovládať jednotlivé funkcie automobilu. Preto má palubná doska len malý informačný displej za volantom nachádzajúci sa vedľa ventilácie.

Ako sa vám páči vzhľad novej modernej 1203, vedeli by ste si ju predstaviť, ako brázdi naše ulice?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close