Návody

Ako automaticky vymazať históriu v Microsoft Edge po každom použití

Keďže je Microsoft Edge realtívne stále ešte horúcou novinkou, tak nám od vás chodia viaceré otázky ohľadom tohto prehliadača. Jedna z nich bola aj, ako si mazať históriu. Dobré správy pre tých, ktorí obľubujú anonymitu, história sa dá v Microsoft Edge zmazať automaticky po každom použití, vždy ked zavrete prehliadač.

Jednoducho zapnite Microsoft edge, choďte do nastavení (3 bodky) v pravom hornom rohu obrazovky. Po kliknutí na nastavenia sa vám ukáže menu nastavení. Kliknite na „zvoliť, čo vyčistiť“ v angl. (Choose what to clear)  pod možnosťou vymazať údaje prehliadania (clear browsingdata). Zaškrtnite možnosť okamžite vymazať vašu históri a aj cookies a cache (toto nie je nevyhnutné). A na záver zaškrtnite políčko „vždy vymazať, keď zavriem prehliadač“ (always clear this when I close the browser).

Obrázok postupu v angličtine si môžete pozrieť nižšie 🙂

edgehowto

A máte to nastavené, teraz sa vám bude po každom zavretí Microsoft Edge vymazávať aj história. Toto isté si môžete nastaviť aj s cookies a cache.

Pamätajte ale, že táto možnosť je dostupná len na buildoch Windows 10 14267 a vyšších.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close