NávodySpravodajstvo

Ako automaticky spustiť vybrané aplikácie pri štarte systému Windows 10 | NÁVOD

Často používate tie isté aplikácie a pri každom zapnutí systému by ste ich chceli mať automaticky spustené? Mnoho aplikácií má automatický štart pri spustení prednastavený, no nie všetky túto možnosť ponúkajú. V dnešnom návode si ukážeme, ako zapnúť automatické spustenie aplikácií, ktoré potrebujete.

Ako automaticky spustiť vybrané aplikácie pri štarte systému

 • Použite klávesovú skratku tlačidlo Windows + R pre Spustenie.
 • Do spustenia napíšte „shell:startup“ a stlačte OK.

  Zdroj: vlastný

 • Znovu použite klávesovú skratku tlačidlo Windows + R pre Spustenie.
 • Do spustenia napíšte „shell:AppsFolder“ a stlačte OK.

  Zdroj: vlastný

 • Vyhľadajte aplikáciu v zozname aplikácií, vyberte ju a presuňte do zoznamu aplikácií „Pri spustení“. V tomto zozname sa vytvorí odkaz na túto aplikáciu.

  Zdroj: vlastný

Stále používate tie isté dokumenty alebo web stránky? Aj tie dokážete automaticky spustiť pri štarte systému. Postupujte podľa krokov vyššie a na konci stačí v zozname „Pri spustení“ vytvoriť odkaz na danú web stránku alebo dokument.

Zdroj: vlastný

Upozornenie! Každá aplikácia, dokument alebo web stránka pridaná do zoznamu spustenia, bude automaticky spustená pri ďalšom zapnutí Vášho operačného systému. Veľký počet aplikácií a dokumentov, ktoré sa majú spustiť pri štarte, môžu zapríčiniť výrazne dlhšie zapínanie Vášho počítača.

Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close