NávodySpravodajstvoWindows 10 Mobile

Ako aktivovať FM rádio na smartfóne Lumia 950 | NÁVOD

Pokiaľ vlastníte európsku verziu smartfónu Lumia 950, zrejme ste si všimli, že sa vo vašom smartfóne nenachádza žiadne predinštalované FM rádio. Na začiatku ste FM rádio dokázali počúvať takmer na všetkých Lumiách, no Microsoft v aktualizácií Anniversary Update pre Windows 10 Mobile aplikáciu FM rádia odstránil, no FM anténa stále fungovalo s niektorými aplikáciami tretích strán. Lumia 950 je v tomto smere naozaj smoliar, pretože na niektorých verziách nefungujú ani aplikácie tretích strán. V smartfóne Lumia 950 sa samozrejme FM anténa stále nachádza a Microsoft ju vypol v niektorých predošlých aktualizáciách a na niektorých Lumiách sa akosi spätne zabudla zapnúť. Dnes si teda ukážeme, ako si môžete ručne opätovne zapnúť FM anténu na Vašej Lumii 950, aby ste mohli znovu počúvať klasické FM rádio prostredníctvom niektorej aplikácie z obchodu Microsoft Store.

Ako aktivovať FM rádio na smartfóne Lumia 950

  • V Nastaveniach – Aktualizácia a zabezpečenie – Pre vývojárov zvoľte Režim pre vývojára.
  • Stiahnite si nástroj Interop Tools z cloudového úložiska Mega. Stiahnite appxpack do vášho počítača a následne ho skopírujte do pamäte vášho smartfónu. Pomocou Prieskumníka otvorte priečinok, kde ste balík uložili. Následne kliknite na súbor z ktorého nainštalujete nástroj Interop Tools do Vášho smartfónu.
  • Nástroj Interop Tools bude zobrazený v Nastaveniach – Extras.
  • Otvorte nástroj Interop Tools a kliknite na „Registry Browser“.
  • V zozname nájdite položku HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/FMRadio/OEM/NotPresent.
  • Zmente hodnotu registra z 1 na 0.

    Zdroj: windowsphonearea.com

  • Teraz môžete nainštalovať a bezproblémovo používať hocijaké FM rádio dostupné z obchodu Microsoft Store.

!UPOZORNENIE! Počas návodu sa menia niektoré systémové registre. Pri pokazení niektorých krokov to môže viesť až ku úplnému zničeniu vášho operačného systému. Pred menením hodnôt v registroch Vám určite odporúčame najprv vykonať zálohu vášho smartfónu. Po dokončení všetkých krokov si môžete nástroj Interop Tools odinštalovať z vášho smartfónu.

Zdroj: windowsphonearea.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close