Spravodajstvo

Pozrite si analýzu odhaľujúcu aké dáta odovzdávame technologickým gigantom ako Facebook, Google, Apple a ďalším v prehľadnom grafickom spracovaní

Súkromie je čoraz viac premieľanou témou vo svete technológií. Častokrát totiž reálnu hodnotu už nemajú ani tak „peniaze“, ale informácie, s ktorými technologickí giganti obchodujú. Medzi tých najväčších technologických gigantov bez pochýb patria spoločnosti ako Facebook, Amazon, Google a ďalšie.

Analytici z Cambridge Analytica sa rozhodli spraviť veľkú analýzu týkajúcu sa súkromia používateľov ich služieb a produktov. Na mušku si zobrali 6 spoločností, ktoré vo svojom odbore patria medzi najväčšie. Konkrétne Google, Facebook, Apple, Twitter, Amazon a Microsoft.

Nižšie v tabuľkovej forme si môžete pozrieť aké osobné dáta odovzdáme vyššie spomínaným technologickým gigantom výmenou za ich služby, ktoré sú z veľkej časti zadarmo, teda aspoň  prípade sociálnych sietí, Microsoftu a Google.

sukromie
Zdroj: visualcapitalist.com

Ako ste mohli vidieť vyššie tak technologickým gigantom odovzdávame kvantá dát. Niektoré sú viac a iné zas menej háklivými. V každom prípade je však minimálne na zamyslenie koľko dát a aké dáta poskytujeme technologickým gigantom.

Zdroj: visualcapitalist.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close