ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Aké počasie náš čaká v najbližšie dni? Toto sú najlepšie Android aplikácie pre počasie, ktoré Vám to prezradia

Toto je 6 najlepších aplikácií pre počasie, aké môžete aktuálne na svojom Android smartfóne mať a sú zároveň dostupné zadarmo.

Vianočné obdobie je v plnom prúde a zatiaľ čo v priebehu posledných dní bolo na západe relatívne slnečno, tak na druhej strane republiky to vyzeralo inak. Dnes sa zase karta otáča v prospech východu. Inými slovami, počasie je nevyspytateľné, a je určite lepšie byť pripravený, ako sa spoliehať na náhodu. A práve preto Vám dávame do pozornosti výber 6 aplikácií, ktoré vyčnievajú nad konkurenciou.

6 najlepších aplikácií pre počasie na Android smartfóny

The Weather Channel

Pýtate sa ako sa dostala aplikácia The Weather Channel na náš list odporúčaných aplikácií? Je dostupná zadarmo, ponúka kompletný prehľad toho čo potrebujete vedieť, a  je skutočne presnou. Zároveň aplikácia ponúka viacero funkcionalít, ktoré by ste v prípade konkurencie hľadali ťažko. Napríklad ponúka prehľad mapových podkladov s viacerými vrstvami, predpoveď počasia v hodinových intervenciách až po predpovede na 15 dní dopredu, informácie o znečistení vzduchu na mieste kde sa nachádzate a nechýbajú samozrejme ani notifikácie.

SHMUapp

SHMUapp je aplikáciou, ktorá je pravdepodobne najspoľahlivejším zdrojom pre Slovensku. Ponúka viacero funkcionalít, od zobrazovanie informácií z  modelu Aladin až po upozoronenia na náhlu zmenu počasia. Jej nevýhodou je zložitejšie rohzranie aplikácie, ktoré nie je tak intuitívne ako u konkurencie. Na druhej strane aplikácie ponúka širokú škálu dát, ktorú inde nenájdete. Môžete si napríklad pozrieť okolité stanice, a tak získate prehľad o viacerých informáciách, napr. o tom či prší v reálnom čase, respektíve či pršalo a podobne.

SHMUapp
SHMUapp
Developer: Istrocode
Price: To be announced

AccuWeather Počasie

AccuWeather Počasie je ďalšou aplikáciou, ktorá patrí medzi tie obľúbenejšie a lepšie. Svoju popularitu získala hlavne vďaka jednoduchosti a širokému obsahu v aplikácií. Ponúka veľmi podobné vlastnosti ako aplikácia The Weather Channel s tým, že hlavné rozdiely nájdete hlavne v rozhraní systému. Čerešničkou na torte sú video správy, tie však bohužiaľ nereflektujú počasie v tak výraznej miere na Slovensku, ako v zahraničí.  Dokonca používatelia môžu zdielať videá o počasí s inými. Aplikácia je tak viac interaktívna.

FLOWX

Flowx je ďalšou zaujímavou aplikáciou na predpoveď počasia. Oproti svojej konkurencii ponúka zaujímavú možnosť vizualizácie predpovede počasia a  to až na týždeň dopredu, vrátane informácií ako je napríklad rýchlosť vetra a  podobne.

Windy

Jednou z aplikácií, ktorá bezpochyby vyčnieva nad konkurenciou, a zároveň patria do tohto výberu je Windy. Jedná sa o veľmi zaujímavú aplikáciu s prepracovaným dizajnom a krásnym wdigetom. Z pohľadu obsahu, jej hlavnou konkurenčnou výhodou je vizualizácia počasia v kombinácií s bohatými mapovými podkladmi a aktuálnosť dát. Tie sú totiž aktualizované v 5 až 15 minútových intervaloch. Čerešničkou na torte sú živé zábery počasia z verejných kamier.

najlepsie aplikacie pre Android pocasie_Windy
Zdroj: Vosveteit.sk

Fu*** Weather

Fu*** Weather je aplikácia, ktorá podáva informácie o  počasí trochu inak, ako by ste očakávali. V podstate aplikácia ponúka všetky potrebné informácie, aby Vás počasie neprekvapilo, ale podáva ich svojským spôsobom, ktorý dokáže vyčariť úsmev. V  skratke, na nič sa nehrá, keď je počasie na ho.., tak Vám to povie na rovinu.

Fu*** Weather (Funny Weather)
Fu*** Weather (Funny Weather)
Developer: ZsuiwaL
Price: Free+

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Android Android Aplikácie Android Smartfón predpoveď počasia

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close