ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Aké počasie náš čaká v najbližšie dni? Toto sú najlepšie Android aplikácie pre počasie, ktoré Vám to prezradia

Pozrite si výber najlepších 9 aplikácií pre počasie, aké si môžete aktuálne stiahnuť do Vášho Android smartfónu a sú zároveň dostupné zadarmo.

Zatiaľ čo v priebehu posledných dní bolo na západe Slovenska relatívne slnečno, tak na druhej strane republiky to vyzeralo inak. Dnes sa zase karta otáča v prospech východu. Inými slovami, počasie je nevyspytateľné, a je určite lepšie byť pripravený, ako sa spoliehať na náhodu. A práve preto Vám dávame do pozornosti výber 9 aplikácií, ktoré vyčnievajú nad konkurenciou.

9 najlepších aplikácií pre počasie na Android smartfóny

Geometric Weather

Geometric Weather je aplikáciou, ktorá zaujme milovníkov geometrických tvarov, ktoré sprevádzajú rozhranie aplikácie či widgety na úvodnej obrazovke. Okrem toho, ponúka aj podrobný prehľad o počasí vrátane dlhodobých predpovedí, a to až na 15 dní dopredu. Zároveň v rámci rozhrania aplikácie sa môžete dostať k podrobným analýzam počasia, v rámci ktorých nájdete informácie o sile vetru, objeme zrážok, UV indexu, informácií o východe a západe Slnka, predpokladaného času dažďa a množstvo ďalších informácií.

Geometric Weather
Geometric Weather
Developer: WangDaYeeeeee
Price: Free

The Weather Channel

Pýtate sa ako sa dostala aplikácia The Weather Channel na náš list odporúčaných aplikácií? Je dostupná zadarmo, ponúka kompletný prehľad toho čo potrebujete vedieť, a  je skutočne presnou. Zároveň aplikácia ponúka viacero funkcionalít, ktoré by ste v prípade konkurencie hľadali ťažko. Napríklad ponúka prehľad mapových podkladov s viacerými vrstvami, predpoveď počasia v hodinových intervenciách až po predpovede na 15 dní dopredu, informácie o znečistení vzduchu na mieste kde sa nachádzate a nechýbajú samozrejme ani notifikácie.

SHMUapp

SHMUapp je aplikáciou, ktorá je pravdepodobne najspoľahlivejším zdrojom pre Slovensku. Ponúka viacero funkcionalít, od zobrazovanie informácií z  modelu Aladin až po upozoronenia na náhlu zmenu počasia. Jej nevýhodou je zložitejšie rohzranie aplikácie, ktoré nie je tak intuitívne ako u konkurencie. Na druhej strane aplikácie ponúka širokú škálu dát, ktorú inde nenájdete. Môžete si napríklad pozrieť okolité stanice, a tak získate prehľad o viacerých informáciách, napr. o tom či prší v reálnom čase, respektíve či pršalo a podobne.

SHMUapp
SHMUapp
Developer: Istrocode
Price: To be announced

AccuWeather Počasie

AccuWeather Počasie je ďalšou aplikáciou, ktorá patrí medzi tie obľúbenejšie a lepšie. Svoju popularitu získala hlavne vďaka jednoduchosti a širokému obsahu v aplikácií. Ponúka veľmi podobné vlastnosti ako aplikácia The Weather Channel s tým, že hlavné rozdiely nájdete hlavne v rozhraní systému. Čerešničkou na torte sú video správy, tie však bohužiaľ nereflektujú počasie v tak výraznej miere na Slovensku, ako v zahraničí.  Dokonca používatelia môžu zdielať videá o počasí s inými. Aplikácia je tak viac interaktívna.

1Weather

1Weather je jednou z ďalších šikovných aplikácií, ktorú si stiahlo už viac ako 700-tisíc používateľov. Jej priemerné hodnotenie je 4,6* z 5. Ponúka veľmi jednoduché a na prvý pohľad zrozumiteľné rozhranie, ktoré ocenia hlavne menej technickí zruční používatelia . Ponúka prehľad o počasí síce na menej ako dní, ako v  prípade predošlej aplikácie, ale na druhej strane v aplikácií nájdete interaktívnu mapu, ktorá Vám ukazuje napríklad predpokladanú oblačnosť. Na druhej strane, v aplikácií Vás bude sprevádzať otravná reklama. V každom prípade však stojí za vyskúšanie. Mimochodom, aplikácia ponúka nádherné widgety.

Weather 14 Days – Meteored

Weather 14 Days – Meteored je aplikáciou, ktorá je dostupná zadarmo, avšak s reklamami v podobe bannerov (dostupná je aj platená verzia aplikácie bez reklám). Čím je však výnimočná, okrem dlhodobých predpovedí a kvantá informácií, sú mapové podklady, ktoré sú jedny z najbohatších. V rámci aplikácie si môžete pozrieť rôznych 13 vrstiev a čerešničkou na torte je ďalších 5 vrstiev, ktoré ponúkajú informácie napríklad maximálnu výšku vĺn pri mory, teplota mora a ďalšie. Ide tak o ideálnu aplikáciu na dovolenku, ktorá Vám prezradí bližšie informácie o Vašej destinácii.

Weather 14 Days - Meteored
Weather 14 Days - Meteored
Developer: Meteored
Price: Free

FLOWX

Flowx je ďalšou zaujímavou aplikáciou na predpoveď počasia. Oproti svojej konkurencii ponúka zaujímavú možnosť vizualizácie predpovede počasia a  to až na týždeň dopredu, vrátane informácií ako je napríklad rýchlosť vetra a  podobne.

Windy

Jednou z aplikácií, ktorá bezpochyby vyčnieva nad konkurenciou, a zároveň patrí do tohto výberu je Windy. Ide o veľmi zaujímavú aplikáciu s prepracovaným dizajnom a krásnym wdigetom. Z pohľadu obsahu jej hlavnou konkurenčnou výhodou je vizualizácia počasia v kombinácií s bohatými mapovými podkladmi a aktuálnosť dát. Tie sú totiž aktualizované v 5 až 15 minútových intervaloch. Čerešničkou na torte sú živé zábery počasia z verejných kamier.

najlepsie aplikacie pre Android pocasie_Windy
Zdroj: Vosveteit.sk

Fu*** Weather

Fu*** Weather je aplikácia, ktorá podáva informácie o  počasí trochu inak, ako by ste očakávali. V podstate aplikácia ponúka všetky potrebné informácie, aby Vás počasie neprekvapilo, ale podáva ich svojským spôsobom, ktorý dokáže vyčariť úsmev. V  skratke, na nič sa nehrá, keď je počasie na ho.., tak Vám to povie na rovinu.

Fu*** Weather (Funny Weather)
Fu*** Weather (Funny Weather)
Developer: ZsuiwaL
Price: Free+

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Android Aplikácie Google Play Počasie

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close