Windows

Aké funkcie a aplikácie zmiznú z Windowsu 10 po aktualizácii October 2018 Update?

Ďalšia veľká aktualizácia operačného systému Windows 10 je naozaj za rohom a spoločnosť Microsoft pomaly ale isto dokončuje jej finálnu verziu, ktorá bude používateľom distribuovaná už počas ďalšieho mesiaca. Súčasťou ďalšej veľkej aktualizácie s označením October 2018 Update bude ale aj niekoľko nových funkcií a aplikácií, ktoré budú pre väčšinu z nás novinkou. Väčšina nových aplikácií a funkcií ale nahradí tie staršie, ktoré momentálne používa veľká časť z nás. S ktorými aplikáciami a funkciami sa teda musíme nadobro rozlúčiť?

Distributed Scan Management

Jedna z funkcií, ktorú zrejme väčšina z nás ani nepozná. Dôvodom je hlavne to, že bola využívaná hlavne v spoločnostiach a väčších inštitúciách. Microsoft sa ju ale rozhodol odstrániť z novej verzie Windowsu, pretože ju už momentálne nepodporujú žiadne zariadenia.

Holograms

Aplikácia Holograms bude už o niekoľko týždňov nadobro odstránená z obchodu Microsoft Store, keďže je definitívne nahradí aplikácia Mixed Reality Portal, ktorá sa nachádza v operačnom systéme Windows 10 už dnes. Mixed Reality Portal je oveľa prepracovanejšia aplikácia, ktorá disponuje viacerými špeciálnymi funkciami a možnosťami.

Asistent pre telefón Microsoft – Phone Companion

Túto aplikáciu zrejme dlhú dobu využívala väčšina z nás, stálych používateľov operačného systému Windows 10, ktorí si chceli svoj smartfón prepojiť so svojím počítačom maximálne, ako to len ide. Všetci ale dobre vieme, že podobná funkcia sa nachádza už priamo v samotných Nastaveniach Windowsu a práve preto sa Microsoft rozhodol definitívne aplikáciu Asistent pre telefón odstrániť z obchodu Microsoft Store.

Nástroj na vystrihovanie

Nástroj na vystrihovanie je súčasťou operačného systému Windows dlhé roky. Jeho funkcie sú postačujúce, no nie úplne dokonalé a práve preto sa ho Microsoft rozhodol nahradiť o čosi prepracovanejšou aplikáciou s názvom Snímka z obrazovky na skicovanie – Screen Sketch. Zatiaľ ale nie je známe, či bude aplikácia Screen Sketch oficiálnou súčasťou Windowsu a Microsoft ňou nahradí Nástroj na vystrihovanie, alebo Microsoft jednoducho ukončí vývoj aplikácie Nástroj na vystrihovanie a používateľom nechá voľné ruky na presedlanie na jej modernejšiu verziu.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close