SpravodajstvoZariadenia

Aká je skutočná životnosť displeja skladateľného Samsungu Galaxy Fold, ktorý stojí približne 2000€?

Skladateľné smartfóny aktuálne len vstupujú na trh mobilných zariadení. Mnohí z nás sú z nich nadšení a iní naopak. Odhliadnuc od ceny, tak technológia ohybných displejov je len v „plienkach“, a k vychytaniu chýb je potrebné niekoľkoročné testovanie tisíckami používateľov, ktorí robia diverzitu „zaobchádzania“ s telefónmi.

Najnovšie, portál Pocketnow.com poukázal na video zverejnené používateľom „phoneoftime“ na serveri Youtube. Video bližšie ukazuje fungovanie ohybného displeja v praxi. Čo je na ňom znepokojúce je práve záhyb displeja, kde je jednoducho vidno ohyb. Najzreteľnejší je v prípade tmavého pozadia. Vidno ho napríklad v čase od 55 sekundy.

Otázkou je, či náhodou zariadenie na videu nie je nejakým skorším prototypom. Bohužiaľ, to nie je možné z videa zistiť. V každom prípade, spoločnosť Samsung tvrdí, že životnosť displeja je približne 200 000 otvorení a zatvorení displeja, bez toho, aby to zanechalo na displeji viditeľné znaky. V prepočte na dobu používania, by tento počet otvorení a zatvorení mal vydržať približne 5 rokov.  Na dôkaz životnosti displeja spoločnosť Samsung zverejnila video z laboratórneho testovania.

Zdroj: Pocketnow.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Galaxy Fold skladateľný smartfón Test Displeja

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close