Pracovné ponuky
SpravodajstvoZariadenia

Aká je skutočná životnosť displeja skladateľného Samsungu Galaxy Fold, ktorý stojí približne 2000€?

Skladateľné smartfóny aktuálne len vstupujú na trh mobilných zariadení. Mnohí z nás sú z nich nadšení a iní naopak. Odhliadnuc od ceny, tak technológia ohybných displejov je len v „plienkach“, a k vychytaniu chýb je potrebné niekoľkoročné testovanie tisíckami používateľov, ktorí robia diverzitu „zaobchádzania“ s telefónmi.

Najnovšie, portál Pocketnow.com poukázal na video zverejnené používateľom „phoneoftime“ na serveri Youtube. Video bližšie ukazuje fungovanie ohybného displeja v praxi. Čo je na ňom znepokojúce je práve záhyb displeja, kde je jednoducho vidno ohyb. Najzreteľnejší je v prípade tmavého pozadia. Vidno ho napríklad v čase od 55 sekundy.

Otázkou je, či náhodou zariadenie na videu nie je nejakým skorším prototypom. Bohužiaľ, to nie je možné z videa zistiť. V každom prípade, spoločnosť Samsung tvrdí, že životnosť displeja je približne 200 000 otvorení a zatvorení displeja, bez toho, aby to zanechalo na displeji viditeľné znaky. V prepočte na dobu používania, by tento počet otvorení a zatvorení mal vydržať približne 5 rokov.  Na dôkaz životnosti displeja spoločnosť Samsung zverejnila video z laboratórneho testovania.

Zdroj: Pocketnow.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close