ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Ak vlastníte niektorý z týchto lacných smartfónov od Xiaomi, už čoskoro získate MIUI 13 spolu s Androidom 12!

Android 12 spolu s MIUI 13 by mal už čoskoro pristáť u populárnych modeloch z radu Redmi Note 10. Čakať by sme mali len pár týždňov.

I keď globálne predstavenie nadstavby MIUI 13 ešte neprebehlo, prvé smartfóny by mali získať svoju aktualizáciu na najnovšiu verziu úpravy systému Android na našom trhu už v priebehu najbližších týždňov. Podľa najnovších informácií však nebude aktualizačný plán postupovať od úplne najdrahších a najviac prémiových modelov. Medzi prvé smartfóny, ktoré novú verziu nadstavby od Xiaomi spolu s Androidom 12 získajú, môžeme zaradiť i lacnejšie modely z radov Redmi. Ak vlastníte teda jeden z týchto modelov, mali by ste sa mať na pozore. Nová verzia systému je už za rohom a vďaka známej Xiaomiui komunite už i vieme, kedy by sme aktualizáciu mohli očakávať. Kedy to teda nakoniec bude a o ktoré modely ide?

Modely z radu Redmi Note 10 môžu očakávať aktualizáciu

I keď sa to môže zdať kratšie, modely z radu Redmi Note 10 sú tu s nami už skoro rok. V skutočnosti tieto smartfóny zažili svoju premiéru v marci minulého roka a pôvodným systémom smartfónov bol Android 11 v kombinácii s MIUI 12. Po aktualizácii na MIUI 12.5 a neskôr na jej Enhanced verziu už nastal čas na príchod MIUI 13 do týchto modelov. Odhaľujú to kódy smartfónov, ktoré sa najnovšie spájajú už s Androidom 12 a najnovšou verziou nadstavby MIUI. Nepôjde však zatiaľ o aktualizáciu pre všetky modely zo série.

Redmi Note 10 Pro
Zdroj: YouTube (Nick Ackerman)

V súčasnosti je pripravená verzia systému postavená na Androide 12 a MIUI 13 len pre dva modely zo série. Potešujúce však je, že dostupná by mala byť verzia i v globálnej (MI), i európskej (EU) distribúcii. Medzi tieto modely môžeme zarátať základný Redmi Note 10, no i jeho populárnu Pro verziu. Môžeme odhadovať, že práve tieto dva modely patria medzi najobľúbenejšie smartfóny zo série. Práve preto sa možno Xiaomi rozhodlo pripraviť distribúciu dôležitej aktualizácie pre tieto modely skôr. A ako skoro túto aktualizáciu uvidíme? Deň D sa vraj pomaly blíži.

Kedy by mohla nadstavba MIUI 13 spolu s Androidom 12 prísť do smartfónov?

Modely z radu Redmi Note 10 v súčasnosti nepochybne patria medzi jedny z najobľúbenejších smartfónov čínskeho giganta. Niet sa čomu čudovať, že táto dôležitá aktualizácia sa dostane do týchto smartfónov v čase, kedy by aktualizáciu mali získavať výhradne vlajkové modely. Posledné informácie poukazujú na to, že verzia systému pre tieto modely je už pripravená. Podľa všetkého sa tak čaká len na oficiálne predstavenie nadstavby. Nemali by sme však čakať dlho, aktualizácia by mohla prísť už v priebehu februára, poukazujú zdroje.

Ak by sa predpovede tejto komunity, ktorá úzko spolupracuje so Xiaomi, naplnili, predstavenie nadstavby MIUI 13 by mohlo prebehnúť už budúci mesiac. Po jej boku by sme však konečne mohli uvidieť i globálne modely Xiaomi 12. Tie už prebehli dôležitými certifikáciami, preto nám už ostáva len čakať. A podľa všetkého by sme už nemali čakať dlho.

Vlastníte niektorý zo smartfónov z radu Redmi Note 10? A tešíte sa na Android 12 či MIUI 13? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close