BezpečnosťSpravodajstvoWindows

Ak ste si z nejakého dôvodu vo svojom PC nechali Adobe Flash, tak Microsoft vám ho už čoskoro odstráni

Microsoft z dobrovoľnej aktualizácie KB4577586, ktorá odstraňovala Adobe Flash z počítača, spraví už čoskoro povinnú aktualizáciu.

Microsoft v tichosti odkryl plán, kedy bude odstránený Adobe Flash z Windows 10 nadobro a to prostredníctvom povinnej aktualizácie.

Adobe Flash prehrávač oficiálne stratil podporu zo strany vývojárov k začiatku tohto roka, pričom už dlhšiu dobu v minulosti dostával len minimum aktualizácií. Dôvodom oficiálneho ukončenia podpory bolo, že tento štandard začal byť postupne nahrádzaný novšou technológiou, konkrétne HTML5 štandardom. Tá prináša okrem lepšieho manažmentu energie aj vyššiu bezpečnosť oproti možným zneužitiam nedostatkov Adobe Flash technológie.

Spoločnosť Microsoft začala s postupným odstraňovaním Adobe Flash ešte v októbri minulého roka. Išlo konkrétne o aktualizáciu KB4577586, ktorá však nebola povinnou. V praxi to znamenalo, že používatelia na to, aby si ju stiahli, tak museli vykonať extra krok a navštíviť katalóg aktualizácií spoločnosti Microsoft. Vzhľadom na to, že mnoho používateľov riadne ani nevie, že Microsoft ponúka aj dobrovoľné aktualizácie, tak Adobe Flash zostal v počítačoch mnohých z nás do týchto chvíľ.

Z dobrovoľnej aktualizácie Windows 10 sa stane povinná aktualizácia

Najnovšie Microsoft aktualizoval svoj blog, v ktorom informuje verejnosť o tom, že od júna tohto roka, bude aktualizácia KB4577586 zahrnutá do povinných aktualizácií systému. V praxi to bude znamená, že ak ste si doposiaľ manuálne alebo prostredníctvom dobrovoľnej aktualizácie neodinštalovali Adobe Flash, tak sa to čoskoro už zmení. Urobí to za vás Microsoft.

„Od júna 2021 bude KB4577586 „Aktualizácia na odstránenie aplikácie Adobe Flash Player“ zahrnutá do ukážky aktualizácie pre platformy Windows 10, od verzia 1809 a vyššie. Bude tiež zahrnutá do každej nasledujúcej najnovšej kumulatívnej aktualizácie.“ Microsoft ďalej dodáva: „Od júla 2021 bude KB4577586 „Aktualizácia na odstránenie aplikácie Adobe Flash Player“ zahrnutá do najnovšej kumulatívnej aktualizácie pre Windows 10, verzie 1607 a Windows 10, verzia 1507. KB bude zahrnutá aj do Mesačného súhrnu a zabezpečenia Aktualizácie pre Windows 8.1, Windows Server 2012 a Windows Embedded 8 Standard. Ďalej upozorňujeme, že pri aktualizácii na Windows 10, verziu 21H1 alebo novšiu verziu bude Flash odstránený.“ píše Microsoft v publikovanom blogu.

V prípade, ak by ste potrebovali pomôcť s manuálnym odstránením Adobe Flash z počítača, tak nám dovoľte dať vám do pozornosti článok, kde sme sa tejto téme venovali podrobne.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close