SpravodajstvoXiaomi

Ak máte tento smartfón od Xiaomi, aktualizáciu na MIUI 12.5 by ste si mali riadne premysieť!

MIUI 12.5 neprináša len vyššiu stabilitu systému ale i určité zmeny v smartfónoch. Na vlastnej koži to pocítili majitelia Redmi Note 8 Pro.

Na MIUI 12.5 čakajú mnohí z nás. Za posledné mesiace sa nadstavba stala hlavnou témou na fórach a väčšina príspevkov rozoberá, kedy smartfóny získajú aktualizáciu na novú „polovičnú“ nadstavbu. Nie všetko zlato sa však blyští a nadstavba so sebou priniesla i nepríjemné prekvapenie pre majiteľov populárneho smartfónu od Xiaomi. Čierneho Petra tu získal model Redmi Note 8 Pro, ktorý zrejme po aktualizácii na novú verziu nadstavby už nebude schopný prijímať aktualizácie prostredníctvom OTA (Over The Air). Na situáciu nás upozornil portál Xiaomiadictos.com.

Odstránenie MIUI aktualizácie

Smartfóny s nadstavbou MIUI doteraz sprevádzala aplikácia s názvom MIUI aktualizácia alebo MIUI updater. Najnovšia verzia nadstavby MIUI 12.5 však túto aplikáciu odstránila z modelu Redmi Note 8 Pro a či sa problém bude týkať i ďalších smartfónov zatiaľ nie je známe. S istotou však teraz vieme povedať, že pre tento model momentálne nie je možné aktualizovať smartfón i s nadstavbou MIUI prostredníctvom OTA a jediným riešením je inštalácia custom ROM cez TWRP.

MIUI 12.5 aktualizácia Redmi Note 8 Pro
Takto vyzerá aplikácia pre aktualizáciu v MIUI 12.5 pre Redmi Note 8 Pro
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Posledná verzia systému pre smartfón alebo len chyba?

Nahradenie klasickej aplikácie pre MIUI aktualizácie oknom od Google môže znamenať, že pre smartfón už nebudú vypustené žiadne ďalšie aktualizácie nadstavby. Pre Redmi Note 8 Pro by to bolo pochopiteľné i keď jeden nikdy nevie a Xiaomi možno týmto uzatvára dvere smartfónu pre nové verzie.

Druhou možnosťou je však len chyba či pokus, ktorý Xiaomi vypustil medzi verejnosť. Tak či onak nám teraz nezostáva nič iné, len si počkať na objasnenie situácie spoločnosťou. Dúfame, že sa viac k situácii dozvieme už čoskoro a taktiež či podobný krok máme očakávať i u ďalších modelov. V súčasnosti ide zrejme o ojedinelý prípad a nemalo by sa to diať u iných modelov.

Registrujete podobné problémy i vy? A mali ste už možnosť vyskúšať si MIUI 12.5 na vlastnej koži? Nezabudnite sa podeliť s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close