AppleSpravodajstvo

Ak máte starší iPhone, tak si ho aktualizujte. Inak je možné, že od 3. novembra sa budete stretávať s viacerými problémami

Apple oznamuje, že v prípade ak využívate starší iPhone 5, tak by ste si ho mali čo najskôr aktualizovať. Vyhnete sa tak možným problémom.

Softvérové aktualizácie sú sami o sebe skvelými, vo väčšine prípadoch totiž prinášajú nové funkcie a bezpečnostné záplaty. Nie však každý je ich fanúšikom, hlavne majitelia starších zariadení.

Aktualizujte si svoj starý iPhone, ináč sa stretneme s  viacerými problémami

Spoločnosť Apple prostredníctvom svojho blogu oznámila, že ak si neaktualizujete svoj starší telefón iPhone 5 do 3. novembra 2019, tak stratíte plnohodnotnú podporu viacerých funkcionalít. Tou asi najzásadnejšou je, že v  prípade neaktualizovania zariadenia budete mať problémy  s pripojením sa k internetu. Okrem toho sa budú používatelia iPhone 5 zariadenia stretávať aj s negatívnymi skúsenosťami pri používaní ďalší služieb, akými sú napríklad App Store, iCloud, email, internetový prehliadač a ďalšie.

Dôvodom nevyhnutnosti aktualizácie sú zmeny vo fungovaní GPS, ktoré vplývajú aj na ostatné časti zariadenia. Apple píše, že používatelia by si tak mali čo najskôr skontrolovať dostupnosť aktualizácie v  Nastaveniach telefónu a aktualizovať svoj smartfón na najnovšiu dostupnú verziu iOS.

Prečo sa ľudia vyhýbajú aktualizáciám?

Ako sme v  úvode spomínali, tak aktualizácie sú sami o sebe dobrými, avšak aj napriek tomu sa im mnohí vyhýbajú, a to hlavne majitelia starších zariadení. Vo všeobecnosti totiž platí, že aktualizácie obsahujú nové funkcionality prípadne animácie, ktoré vyžadujú viac výkonu. Samotný výkon zariadenia však nafúknuť neviete čo býva kameňom úrazu. Apple zároveň v spojitosti s aktualizáciami starších zariadení si získal v roku 2017 vcelku slušnú pozornosť, a nie pozitívnup. Dôvodom bolo, že umelo znižoval výkon starších zariadení s cieľom, aby predĺžil životnosť batérie.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Aktualizacia Apple iOs iPhone 5

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close