AppleZaujímavosti

Aj takto môže vyzerať retro týždeň. Kórejský operátor začal predávať staručké smartfóny iPhone 3GS

Nuž, keď sa povie retro týždeň tak určite mnohých z nás napadne sieť supermarketov Lidl, ktorá z času na čas prinesie do svojich regálov potraviny ako je napríklad salko, horalky, chrumky a ďalšie, ktoré sú neoddeliteľne spájané s našim detstvom.

Najnovšie obdobný marketingový ťah spravil aj kórejský operátor SK Telink, ktorý pri príležitosti otvorenia nového online obchodu začal ponúkať staručké iPhone 3GS telefóny, ktoré boli predstavené v roku 2009.

„Telefóny iPhone 3GS sme sa rozhodli zaradiť do predaja, aby sme oslávili otvorenie nového SK online obchodu,…“, píše v oficiálnom stanovisko mobilný operátor.

Najlepšie na tom však je, že telefóny nie sú používané. Jedná sa totiž o skladové zásoby, ktoré sa operátor rozhodol oprášiť a ponúknuť svojim zákazníkom. Cenovka smartfónu je samozrejme  výrazne nižšia ako tomu bolo pred takmer 10 rokmi. Aktuálne  operátor telefón ponúka za 40USD.

Zároveň telefón prichádza s viacerými predinštalovanými aplikáciami ako je napríklad Kakao Talk (obdobná aplikácia Facebook messengeru), prehrávačom hudby a podobne.

Mimochodom, niekoľko dní dozadu iPhone 3GS oslávil 9. výročie svojho vzniku. Nižšie si môžete pozrieť video, ktoré pripravil k tejto príležitosti známy Youtuber.

Zdroj: PhoneArena, úvodný obrázok: Youtube (EverythingApplePro)

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close