XiaomiZaujímavosti

Aj napriek celkovému poklesu predaja smartfónov Xiaomi raketovo rastie. Tu sú čísla!

Prvý kvartál 2018 pre spoločnosť Xiaomi je ako z rozprávky. Aj to aj napriek tomu, že na trhu stále dominuje kórejský Samsung a americký Apple. Najnovšie dáta od Strategy Analytics totiž hovoria o tom, že aj napriek celkovému poklesu záujmu o nové smartfóny sa čínskemu gigantovi nadmieru darí.

Ako môžete v tabuľke nižšie vidieť. Tak dominantným hráčom na trhu aj naďalej zostáva spoločnosť Samsung, ktorá celkovo predala v prvom kvartáli 78,2 milióna kusov zariadení čo predstavuje pokles o 2 milióny v porovnaní s 1. kvartálom 2017. Na druhej priečke sa umiestnila americká spoločnosť Apple, ktorá predala o zhruba 1,4 milióna viac smartfónov ako tomu bolo rok dozadu. Výrazný nárast predaja smartfónov zaznamenala spoločnosť Huawei, ktorá predala o takmer 5 miliónov smartfónov viac avšak to stále nestačilo na skokana v podobe čínskeho Xiaomi, ktorý predal viac ako 28 miliónov zariadení čo v percentách znamená nárast o viac ako 120% v porovnaní s minulým rokom.

Zdroj: Strategy Analytics via Gizmochina

Druhá tabuľka zas znázorňuje percentuálny podiel predaja smartfónov na trhu za prvý kvartál. 2018

Zdroj: Strategy Analytics via Gizmochina

Zdroj: Gizmochina

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close