Xiaomi

Aj napriek celkovému poklesu predaja smartfónov Xiaomi raketovo rastie. Tu sú čísla!

Prvý kvartál 2018 pre spoločnosť Xiaomi je ako z rozprávky. Aj to aj napriek tomu, že na trhu stále dominuje kórejský Samsung a americký Apple. Najnovšie dáta od Strategy Analytics totiž hovoria o tom, že aj napriek celkovému poklesu záujmu o nové smartfóny sa čínskemu gigantovi nadmieru darí.

Ako môžete v tabuľke nižšie vidieť. Tak dominantným hráčom na trhu aj naďalej zostáva spoločnosť Samsung, ktorá celkovo predala v prvom kvartáli 78,2 milióna kusov zariadení čo predstavuje pokles o 2 milióny v porovnaní s 1. kvartálom 2017. Na druhej priečke sa umiestnila americká spoločnosť Apple, ktorá predala o zhruba 1,4 milióna viac smartfónov ako tomu bolo rok dozadu. Výrazný nárast predaja smartfónov zaznamenala spoločnosť Huawei, ktorá predala o takmer 5 miliónov smartfónov viac avšak to stále nestačilo na skokana v podobe čínskeho Xiaomi, ktorý predal viac ako 28 miliónov zariadení čo v percentách znamená nárast o viac ako 120% v porovnaní s minulým rokom.

predaj smartfonov 1. kvartal
Zdroj: Strategy Analytics via Gizmochina

Druhá tabuľka zas znázorňuje percentuálny podiel predaja smartfónov na trhu za prvý kvartál. 2018

predaj smartfonov percentach 1. kvartal
Zdroj: Strategy Analytics via Gizmochina

Zdroj: Gizmochina

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close