AppleSpravodajstvo

Adaptácia iOS 14 je o niečou pomalšou ako to bolo pri iOS 13. Android používatelia však môžu aj napriek tomu závidieť

Distribúcia iOS 14 je o niečo pomalšou, ako sa očakávalo

Oficiálne uvoľnenie novej verzie operačného systému iOS 14 sa odohralo približne mesiac dozadu pričom aktuálne pokrýva už viac zariadení, ako to je v prípade iOS 13. Odhaľujú to dáta, na ktoré poukazuje portál macrumors.com.

Ako môžete vidieť nižšie, tak dáta ukazujú, že iOS 14 aktuálne nájdeme v 46,74% zariadeniach, zatiaľ čo iOS 13 „len“ v 46%. K zlomu, kedy došlo k preklopeniu sa ku novšej verzii iOS malo dôjsť 26. októbra, teda len 3 dni dozadu. Niečo málo cez 7% používateľov má  verziu iOS 12 alebo nižšiu.

distribucia iOS 14
Zdroj: mixpanel.com

Distribúcia iOS 14 je o niečo pomalšou, hoci priniesla mnoho vylepšení

V porovnaní s adaptáciou minulej verzie iOS, najnovšia verzia operačného systému je distribuovaná o niečo pomalšie. iOS 13 sa dostal na 50% zariadení o 14 dní skôr. Ide tak o vcelku zaujímavé zistenia, ktoré sú pre mnohých prekvapením. Dôvodom je, že nová verzia iOS priniesla viacero dlhoočakávaných zmien. Za spomenutie napríklad stojí nový vzhľad domovskej obrazovky, podpora widgetov, knižnica aplikácií, nové aplikácie a ďalšie funkcie vrátane prekladača, či vylepšení máp.

Operačný systém iOS 14 je dostupný pre nasledovné modely zariadení spoločnosti Apple: iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max,  12,9“ iPad Pro, iPhone XS, XS Max, 11“ iPad Pro, iPhone XR, iPad Pro, iPhone X, 9.7“ iPad Pro, iPhone 8, iPad (6th gen), iPhone 8 Plus, iPad (5th gen), iPhone 7, iPad Mini (5th gen), iPhone 7 Plus, iPad Mini 4. iPhone 6S, iPad Air (3rd gen), iPhone 6S Plus, iPad Air 2 iPhone SE (2020), iPhone SE (2016), iPod Touch (7th gen) a samozrejme aj pre nové iPhone 12 modely smartfónov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close