Spravodajstvo

Spoločnosť Swiss robotics odkryla plány výstavby továrne, v ktorej budú roboty vytvárať ďalších robotov

Doba robotizácie je tu s nami už dlhšiu dobu. Stretnúť sa s robotmi nimi môžeme ako na uliciach, v práci a tak aj v domácnostiach pričom posledné roky s pojmom robotizácia sa začali spájať aj ľudské vlastnosti, umelá inteligencia a podobne. Blízka budúcnosť naznačuje, že s pojmom robotizácia sa budeme môcť stretávať ešte vo väčšej miere ako doteraz.

Spoločnosť Swiss robotics company ABB odkryla plán týkajúce sa výstavby pokročilej továrne v meste Shanghai (Čína). Celková investícia do výstavby by sa mala pohybovať niekde na úrovni okolo 150 miliónov dolárov. Zaujímavejšia informácia ako samotná cena je však to, že v továrni by mal vzniknúť automatizovaný systém vyskladaný s robotov YuMi (robot s jedno ramennou rukou), ktorého účelom bude skladať ďalších robotov. Tento automatizovaný systém by mal byť zároveň vybavený softwarom SafeMove2, ktorý umožní automatizovaným strojom pracovať v tesnej blízkosti s ľudskými zamestnancami.

APP hovorí, že chcú v meste Shanghai vytvoriť najpokrokovejšiu továreň na svete, ktorá bude dokonca vybavená výskumným a vývojovým centrom na urýchlenie práce v oblasti umelej inteligencie. ABB by chcelo otvoriť brány továrne do konca roku 2020 a mala by sa rozopierať na ploche 75.000 štvorcových metrov.

Zdroj: Engadget.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close