Spravodajstvo

9 úžasných trikov a tipov pre smartfóny s Androidom, s ktorými zvýšite svoju efektivitu práce s mobilom

Pozrite si zoznam 9 tipov a trikov pre Android smartfóny, s ktorými zvýšite efektivitu práce s Vašim telefónom.

Telefóny sú súčasťou našich životov či chceme alebo nie. Väčšina z nás ich využíva za účelom telefonovania, posielania správ, prezerania internetu či hrania hier. Vzhľadom na to čo však dokážu je škoda nevyužívať ich plný potenciál.  Nižšie sme si pre Vás pripravili niekoľko tipov a trikov, ako je možné s Android telefónmi pracovať efektívnejšie.

Pracujte s Android smartfónmi efektívnejšie

Stlačením ikonky telefónu v číselníku sa automaticky načíta posledný hovor.

Tipy a triky Android smartfonov_1
Zdroj: vosveteit.sk

Prejdime teraz do internetového prehliadača Google Chrome. Vedeli ste, že keď máte zapnutých viacero kariet, tak môžete medzi nimi prepínať jednoduchým potiahnutím adress baru?

Android triky preklikavanie medzi oknami v prehliadaci
Zdroj: vosveteit.sk

Pri internetovom prehliadači Google Chrome ešte zostaneme. Nevýhodou prehliadania internetu cez smartfón je, že nevidíte všetok obsah na obrazovke, ako je tomu na počítači. Preto jednou zo skvelých funkcionalít je možnosť vyhľadávania informácií. Stačí kliknúť na tri bodky v hornej lište a zvoliť možnosť “Nájsť na stránke”. Následne napíšete Vami hľadaný výraz. Tak isto ako na počítači v bočnom panely nájdete všetky zhody na stránke s hľadaným výrazom.

Tipy a triky v Android smartfonoch
Zdroj: vosveteit.sk

Ak máte problém so slabým signálom, tak skvelým trikom je reštartovanie zariadenia. Následne, keď sa bude telefón prihlasovať do siete, tak sa pripojí k najbližšiemu zdroju signálu.

Singal a Wifi
Zdroj: vosveteit.sk

Ďalším skvelým trikom je možnosť práce s viacerými aplikáciami súčasne. Túto funkciu ponúka v súčasnosti väčšine výrobcov smartfónov. Stačí si otvoriť aplikácie v režime multitasking a následne podržať vybranú aplikáciu. Potom Vám vyskočia ďalšie dodatočné funkcie, kde je potrebné zvoliť funkciu “Split display”, teda rozdelenie displeja.

tipy a triky android rozdelenie displeja na dva
Zdroj: vosveteit.sk

Určite to poznáte, na niečom robíte a neustále Vám behajú notifikácie či už z chatu, Facebooku a podobne. Jednoducho sa nemôžete sústrediť na prácu. Zrolujte si notifikačnú lištu a zvoľte možnosť “Režim Nerušiť” (polmesiačik). Následne Vám nebudú chodiť žiadne notifikácie a upozornenia, s výnimkou aplikácií, ktorým udelíte výnimku (pozn. Redakcie: výnimku je možné udeliť v Nastaveniach telefónu).

Tipy a triky Android rezim nerusit
Zdroj: vosveteit.sk

Ďalšou skvelou funkciou v Android smartfónoch, ktorú väčšina z nás nevyužíva je funkcia Režim čítania. Vďaka nemu displej prispôsobuje farebnosť obrazovky, a tým menej namáha Vaše oči. Funkciu oceníte hlavne ak ste zvyknutý pred spaním pozrieť si napríklad posledné správy alebo si niečo prečítať na telefóne.

Android Rezim citania setri oci
Zdroj: vosveteit.sk

Keď fotíte rôzne scenérie, tak mnohokrát snímač automaticky “osvetlí” do dokonalosti Váš záber. Keď kliknite na svetlú časť obrazovky, algoritmus sa na ňu sústredí, a následne budete mať zachytené aj tmavé plochy, tak ako ich vidíte v skutočnosti (napr. tiene).

Tipy a triky kamera v Android telefone
Zdroj: vosveteit.sk (ilustračný obŕazok)

Určite poznáte funkciu Hotspot. Jedná sa o natívnu vlastnosť Android smartfónov, ktorá umožňuje zdieľať mobilný internet s ďalšími zariadeniami. Wi-Fi pripojenie bohužiaľ nie je možné zdieľať. Teda ak nevyužívate jednu z aplikácií tretích strán. Jednou z nich je napríklad aj appka NetShare – no-root-tethering, ktorú môžete stiahnuť prostredníctvom odkazu nižšie.

NetShare - no-root-tethering
NetShare - no-root-tethering

Ďalším našim tipom, o ktorom málo používateľ vie a radi by sme ho dali do pozornosti je aplikácia Google Lens. Mnoho výrobcov túto službu od Google má priamo integrovanú  v aplikácii Kamera, ak by ste ju náhodou nemali, tak odkaz na jej stiahnutie nájdete v tomto článku. Aplikácia má široké možnosti využitia, od prekladu textu pomocou fotoaparátu, cez kopírovanie textu, až po vyhľadávanie informácií o produktoch alebo pamiatkách pomocou kamery. Posledne dve zmieňované funkcie sú pravdepodobne aj najvyužívanejšími. Fungujú na veľmi jednoduchom princípe, namierite fotoaparát na ľubovolný predmet alebo pamiatku (budovu, sochu, obraz,…) a následne potvrdíte vyhľadanie. AI algoritmus Vám do pár sekúnd ponúkne výsledky vyhľadávania s popisom hľadaného objektu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close