SpravodajstvoWindows 10 Mobile

82,4 % Windows 10 Mobile zariadení beží na Výročnej aktualizácii

AdDuplex zverejnil najnovší report za posledný mesiac, ktorý trackuje Windows štatistiky prostredníctvom viac ako 5.000 aktívnych aplikácií kde je použitý reklamný kód spoločnosti (AdDuplex), ktoré využívajú používatelia operačného systému od Microsoftu.

Prvá graf hovorí o celkovom rozdelení Windows Phone zariadení na trhu z ktorého možno vyčítať relatívnu stabilitu na trhu pri porovnaní s dátami z minulého mesiaca. Jediný rozdiel v štatistikách je v tom, že Lumia 920 sa vytratila z top 10 modelov na trhu, nahradilo ju zariadenie Lumia 540. Mimochodom prvý najpopulárnejším zariadením nie z dielne Nokie, resp. Microsoftu je Samsung Ativ S, ktoré obsadilo 31. Priečku.

adduplex_september_1

Druhý graf hovorí o rozloženú jednotlivých verzií Windowsu na mobilných zariadeniach. Ako môžete nižšie vidieť tak stále najpopulárnejšou verziou OS je Windows Phone 8.1 s takmer 80% podielom na trhu, druhú priečku obsadil Windows 10 Mobile s rovnými 14%.

adduplex_september_2

Tretí graf, ktorý sme si pre vás pripravili hovorí o tom, na akej verzii bežia zariadenia s Windows 10 Mobile. Nižšie môžete vidieť že dominantnou verziu je Windows 10 Mobile (Build 1607 a vyšší), s ktorým prišla Výročná aktualizácia – pokrýva 82,4% trhu. Druhú priečku obsadil Windows 10 Mobile s Buildom 1511 s 11,6% podielom na trhu a tretú priečku s 6% obsadili členovia programu Windows Insider (Redstone 2).

adduplex_september_3

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close