ANDROIDNávodySpravodajstvo

8 tipov a trikov pre mobilný prehliadač Google Chrome, ktoré by ste mali poznať!

Pozrite si 8 tipov a trikov pre mobilný prehliadač Google Chrome, s ktorými si spríjemníte prehliadanie webstránok ako aj zefektívnite prácu.

Internetový prehliadač Google Chrome je dnes najrozšírenejším a najpopulárnejším prehliadačom na počítačoch, a nie je tomu inak ani na smartfónoch. Pár dní dozadu sme Vám priniesli článok, v ktorom sme Vám ukázali niekoľko trikov pre desktopovú verziu prehliadača. Dnes sme sa pozreli na zúbok jeho mobilnej verzii.

Tipy a triky pre mobilný prehliadač Google Chrome

Skryté menu

Vedeli ste, že tak isto ako na počítači, tak aj v mobilnej verzii prehliadača je schované tajné menu? Otvoríte si ho pomocou zadania adresy “chrome://flags” do omnibaru. Mali by ste potom vidieť podobné menu, ako môžete vidieť nižšie.

Tipy a triky pre mobilny Google Chrome: skryte menu
Zdroj: vosveteit.sk

Vyhľadávajte informácie pomocou zvýraznenia textu

Desktop verzia internetového prehliadača Google Chrome ponúka skvelú funkciu – zvýraznenie textu a následnú možnosť dohľadania dodatočných informácií o tom čo Vás zaujíma. Táto funkcia je defaultne vypnutou v mobilnej verzii prehliadača. Zapnúť ju je možné pomocou skrytého menu. Vyhľadajte si v rámci ponuky možnosť “Contextual Seach second tap triggering” a nastavte východziu pozíciu ako “enabled”.

Zapnite si favicon ikonky

Ďalším šikovným nastavením, ktoré vie spríjemniť prácu s internetovým prehliadačom je zapnutie si favicon ikoniek potom, ako kliknete na omnibar. Nie len že to vyzerá lepšie, ale je to aj praktickejšie keď sa chcete rýchlejšie dopracovať k nejakej stránke. Pri zadávaní textu Vám totiž v ponuke budú vyskakovať stránky s favicon ikonkami. Túto funkciu zapnete tak isto v skrytom menu a nájdete ju pod názvom “Omnibox UI Show Suggestion Favicons”.

Rýchle prepínanie medzi oknami

Vedeli ste, že prepínanie medzi oknami v mobilnom prehliadači Chrome sa dá aj inak ako cez ikonku otvorených kariet? Je tak možné spraviť pomocou dotykového gesta posunutia okna v priestore omnibaru.

Tip a triky pre mobilny prehliadac google chrome rychle prepinanie medzi kartami
Zdroj: Vosveteit.sk

Pracujte s dvomi oknami súčasne

Google Chrome tak ako na počítači, tak aj v prípade smartfónu ponúka možnosť práce s dvomi oknami súčasne. Využijete to napríklad pri sledovaní videí z prehliadača, ak potrebujete niečo vyplniť a informácie čerpáte z inej stránky a podobne. Postup je veľmi jednoduchý. Otvorte si internetový prehliadača v režime rozdelenia obrazovky, následne kliknite na tri bodky a vyberte možnosť “Prejsť do druhého okna”.

Tipy a triky mobilny prehliadac Google Chrome praca s viacerymi oknami sucasne
Zdroj: Vosveteit.sk

Zapnite si Tmavý režim

Tmavý režim naberá na popularite medzi mnohými používateľmi. Hoci my nie sme jeho zástancovia, tak aj napriek tomu Vám dávame do pozornosti možnosť zmeny UI v mobilnej verzii prehliadača Google Chrome zo svetlej na tmavú. Otvorte si opäť skryté menu a vyhľadajte si položku “Android web contents dark mode” a zapnite ju.

Tipy a triky v mobilnom prehliadaci google Chrome - zapnite si tmavy rezim
Zdroj: Vosveteit.sk

Vypnite si zvuk prehrávaný zo stránok

Jedným z najviac rozmáhajúcim sa reklamným nástrojom sú videá. Mnoho webových stránok ich púšťa automaticky, vrátane zvuku, ktorý môže byť v “lepšom” prípade len otravným, a v tom horšom môže prehrať niečo čo v danom momente nie je vhodné. Otvorte si Nastavenia prehliadača (tri bodky) > Nastavenia > Nastavenia webu > Zvuk.

Tip a triky pre mobilny prehliadac google chrome_vypnutie zvuku na webovych strankach
Zdroj: Vosveteit.sk

Manažujte si lepšie prácu s otvorenými oknami

Poslednou funkciou, na ktorú by sme radi upozornili je možnosť zmeny vzhľadu otvorených okien v režime kedy sa sa Vám nezobrazujú okna “klasicky” keď vidíte náhľad stránky, ale ako zoznam stránok. Ak sa Vám tento režim páči, tak v skrytom menu si aktivujte funkciu “enable accessibility tab switcher.”

Tipy a triky pre mobilny prehliadac google chrome_praca s viacerymi oknami sucasne
Zdroj: Vosveteit.sk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky