Pracovné ponuky
ANDROIDSpravodajstvo

8 skrytých funkcií v Android smartfónoch, ktoré by ste mali poznať

Pozrite si 8 skrytých funkcií v smartfónoch s operačným systémom Android, ktoré Vám zjednodušia alebo zefektívnia prácu s vašim telefónom.

Operačný systém Android obsahuje mnoho skvelých funkcionalít, ktoré Vám dokážu uľahčiť prácu so smartfónom. Mnohé z nich sú však dobre „schovanými“, a  práve preto sme sa Vám rozhodli priniesť prehľad 8 skrytých funkcií, ktoré by ste mali poznať.

8 skrytých funkcií v smartfónoch s Androidom

Odstraňovanie aplikácií

Určite ste sa stretli so situáciou kedy ste museli zo smartfónu odstrániť viacero aplikácií, aby ste uvoľnili priestor pre ďalšie dáta. Vybraní výrobcovia smartfónov, ako je napríklad spoločnosť Xiaomi, ponúkajú pokročilý manažment aplikácií v rámci Nastavení telefónu. Mnoho výrobcov však túto funkciu opomenulo. V prípade ak patríte do skupiny ľudí, ktorí nedisponujú touto funkciou, tak môžete na to využiť aplikáciu Google Play. Choďte do Nastavení > Moje aplikácie > Nainštalované aplikácie > Úložisko. V rámci tejto sekcie môžete pohodlne manažovať čo chcete odstrániť a čo nechcete odstrániť z Vášho telefónu.

Tipy pre telefony s Androidom_manazment aplikacii
Zdroj: vosveteit.sk

Vypnutie otravných notifikácií

Notifikácie bývajú častokrát otravnými, a  to hlavne ak Vám chodia príliš často. Ak sa ich chcete nadobro zbaviť, tak po otvorení notifikačnej lišty podržte notifikáciu a následne Vám vyskočí možnosť jej vypnutia.

Android smartfony ak rychlo vypnut notifikacie
Zdroj: vosveteit.sk

Vyčistenie pamäte v  prehliadači Google Chrome

Asi väčšina z nás používa aplikácie na vyčistenie dočasných súborov v smartfóne. Vedeli ste však, že túto funkciu ponúka aj internetový prehliadač Google Chrome? Otvorte si internetový prehliadač Google Chrome > Kliknite na Nastavenia > Nastavenia Webu > a  potom na položku Úložisko.

Skryte funkcie v Androide vycistenie dat v prehliadaci Google Chrome
Zdroj: vosveteit.sk

Digitálna rovnováha

Trávite príliš veľa času v aplikáciách a chceli by ste tento čas nejak obmedziť? Google len nedávno sprístupnil aplikáciu Digitálna rovnováha, ktorú stiahnete z obchodu Google Play. Po jej nainštalovaní v Nastaveniach smartfónu Vám pribudne položka „Digitálna rovnováha“, ktorá nie len monitoruje Vašu aktivitu v smartfóne, ale aj umožňuje nastaviť čas, ktorý budete môcť stráviť v jednotlivých aplikáciách. Tých nastavení je však samozrejme výrazne viac. Aplikácia Vám dokáže napríklad monitorovať počet notifikácií, spravovať upozornenia a podobne.

Android smartfony Digitalna rovnovaha
Zdroj: vosveteit.sk

Zapnite si Tmavý režim v prehliadači Google Chrome

Tmavý režim je stále populárnejším. Spoločnosť Google ho preto implementovala vo viacerých aplikáciách avšak v prehliadači Google Chrome aj naďalej absentuje. To sa dá však zmeniť pomocou skrytého menu. Napíšte do adresného riadku “chrome://flags” a vyhľadajte položku „Android web contents dark mode“.Tipy a triky v mobilnom prehliadaci google Chrome - zapnite si tmavy rezim

Zoznam notifikácií

Určite sa Vám už stalo, že ste jednoducho notifikácií odstránili hneď potom ako Vám prišla pričom ste sa nepozreli čoho sa týkala. Pre takéto prípady je možné využiť zoznam notifikácií. Choďte na plochu svojej obrazovky > Zvoľte možnosť pridania Widgetu >  Nájdite ikonku Nastavení, ktorú umiestnite na plochu > ako ju umiestníte na plochu tak Vám vyskočí menu, v rámci ktorého zvoľte možnosť „Notification log“ alebo Vyrušenia.

Skryte Android nastavenia ako si zapnut historiu notifikacii
Zdroj: vosveteit.sk

Alebo alternatívnym riešením je stiahnutie si externej aplikácie.

Recent Notification
Recent Notification
Developer: LibApps
Price: Free

Rozdelenie obrazovky na dve

Ďalším skvelým nástrojom ako využiť smartfón s  Androidom naplno je možnosť rozdelenia displeja na dve. Stačí si otvoriť aplikácie v režime Multitasking a kliknúť na ikonku rozdelenie aplikácie. Následne Vám systém umožní vybrať ďalšiu aplikáciu, ktorú budete mať súčasne zobrazenú popri prvej vybranej aplikácií.

skryte funkcie v androide rozdelenie obrazovky na dve
Zdroj: vosveteit.sk

Offline mapy

Ďalšiou skvelou funkciou je možnosť uloženia máp do Vášho smartfónu pomocou aplikácie Google Mapy bez toho, aby ste museli sťahovať mapy celého regiónu alebo krajiny. Otvorte si Google Mapy > kliknite na Offline mapy > Zvoľte možnosť vybrať vlastnú mapu. Následne si budete môcť stiahnuť mapu Vami zvolenej oblasti.

Android skryte funkcie Offline mapy
Zdroj: vosveteit.sk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close