ANDROIDSponzorovaný obsahSpravodajstvoZariadenia

8-palcový Lenovo tablet iba za 127 eur

Hlavne kvôli cenovej úspornosti sa tablety primárne vyrábajú vo veľkosti 7 palcov, Lenovo ale pri Lenovo TAB 2 A8-50 urobilo výnimku a snažilo sa poraziť konkurenciu, aspoň čo sa týka veľkosti.

lenovo tab 2

Aj keď je kryt tohto tabletu urobený z plastu a na prvý pohľad pôsobi krehko, tak opak je pravdou. S rozmermi 210 x 125 x 8.9 mm a váhou 360g nejde totiž o žiadny krehký tablet. TAB 2jka je ale aj okrem svojej robustnosti mierne pružná, čo zabráni tomu, aby ste ju náhodne zlomili pri nosení v taške alebo podobne.

lenovo tab 1

Lenovo tab 2 má na svojej 8-palcovej obrazovke rozlíšenie 1280×800 a 189 ppi. Čo tento tablet odlišuje je od konkurencie je cena, keďže tablety s takýmto displejom sú väčšinou drahšie o 40-50 eur – napr. taký The Samsung Galaxy Tab 4 8.0. Takýto displej vám bude určite stačiť na bežné pozeranie filmov a čítanie textov a určite ide o pohodlnejší zážitok ako na 7-palcových modeloch.

Lenovo Tab 2 A8-501.3GHz, 4-jadrový, 64-bitový MediaTek procesor, ktorý vás určite nesklame. Tablet má iba 1Gb RAM, čo si ale ani nevšimnete, ak nemáte tak trénované oko ako my. Tento čip ale v našom testovani pomocou benchmarku Geekbench 3 dokonca predbehol drahše modely, ako sú už spomenutý Samsung Galaxy Tab 4 8.0 alebo Samsung Galaxy Tab A 9.7.

lenovo tab 4

Tablet prichádza s úložiskom 16 GB. Konektivita pomocou USB alebo microSD je samozrejmosťou. Škoda je akurát, že tablet podporuje iba maximum 32GB SD karty.

Čo sa týka kamery, tak vpredu máte 2MPx a vzadu 5MPx. Úžasným pozitívom sú repráky v prednej časti tabletu. Spolu s 4200mAh baterkou je Tab 2 naozaj multimediálnym zariadením, ako ho Lenovo prezentuje.

Na záver spomenieme, že za cenu približne 127 eur dostanete kvalitný 4-jadrový 64-bitový procesor spolu s veľkým 8-palcovým displejom. Výkonovo vie Lenovo Tab 2 A8-50 konkurovať oveľa drahším tabletom. Taktiež kvalita dolby zvuku ťažko hľadá konkurenciu.

lenovo tab 3

Ak vás tablet zaujal, tak si ho môžete teraz výhodne kúpiť na everbuying.net iba za spomenutú cenu 127 eur.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close