ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

8 bezplatných aplikácií pre Android smartfóny, ktoré by ste mali skúsiť

Pozrite si zoznam týchto 8 aplikácií pre Android smartfóny, ktoré vyčnievajú nad ostatnými. Všetky stiahnete zadarmo z obchodu Google Play.

Aplikácie robia z našich telefónov skutočne chytré smartfóny, bez nich by boli totiž len zariadeniami na prijímanie a odosielanie SMS správ a na volanie. V rámci dnešného výberu aplikácií sme si pre Vás pripravili 8, ktoré nám v posledných dňoch až týždňoch padli do oka, a určite stoja za vyskúšanie.

8 aplikácií, ktoré vyčnievajú nad ostatnými

Alight Motion

Prvou aplikáciou, ktorá určite stojí za vyskúšanie je Alight Motion. Ide o šikovný editor videí pre smartfóny, ktorý ponúka množstvo pokročilých funkcionalít. Napríklad pomocou aplikácie môžete pridávať do videí rôzne vrstvy grafiky, pridávať zvukové stopy, vkladať vektorovú grafiky a podobne. Najlepšie na tom je, že aplikácia je dostupná bezodplatne.

MIUI-ify

MIUI-ify je ďalšou aplikáciou, ktorú oceníte v prípade, že disponujete telefónom s väčším displejom. Aplikácia umožňuje totiž vytvorenie dodatočnej notifikačnej lišty, ktorú viete vyťahovať zo spodnej časti obrazovky. Okrem samotných notifikácií či skratiek aplikácií ponúka aj prehľad o čase ako aj možnosť otvorenia nastavení telefónu, prehľad informácií o stave batérie a podobne.

Okamžitý prepis

Okamžitý prepis je ďalšou aplikáciou, ktorá vyčnieva nad ostatnými. Stojí za ňou spoločnosť Google a slúži na prepis hovorového slova do textovej podoby. Funguje na veľmi jednoduchom princípe, keď ju otvoríte a spustíte počúvanie, tak automaticky začne prepisovať hovorovú reč. Okrem toho je schopná rozoznať aj zvuky ako je napríklad kašľanie či kýchanie a ďalšie, ktoré vynechá v zápise. Mimochodom, aplikácia funguje aj v Slovenčine.

The History of Everything

The History of Everything je ďalšou zaujímavou aplikáciou, ktorá je však bez znalosti Anglického jazyka nepoužiteľnou. Nejde ani  tak o užitočnú aplikáciou, s ktorou zvýšite svoju efektivitu práce, ale skôr o aplikáciu, ktorá Vás môže čosi nové naučiť. Chronologicky usporiadáva jednotlivé historické udalosti, ktoré formovali našu históriu, ako aj históriu nášho priestoru ďaleko predtým, ako sme existovali. V každom prípade, ak Vám angličtina nie je cudzia, tak určite odporúčame aplikáciu minimálne pozrieť.

The History of Everything
The History of Everything
Developer: 2D, Inc
Price: Free

Unapp

Unapp je veľmi jednoduchou aplikáciou, ktorá v podstate ponúka to čo vstavaný správca aplikácií – možnosť odinštalovania aplikácií, avšak s jedným rozdielom. Rozhranie aplikácie Unapp je veľmi jednoduchým a bezpochyby príjemnejším ako vstavaný správca aplikácií. Okrem toho si môžete pozrieť aj dodatočné informácie ohľadne aplikácií, ktoré chcete odinštalovať. Napríklad kedy ste si ju stiahli do mobilu.

Shake Light

Shake Light je veľmi jednoduchou aplikáciou, ktorá umožňuje zapnutie svetla prostredníctvom zatrasenia smartfónu. Používateľom zároveň umožňuje nastavenie intenzity, a preto je vhodná aj pre ľudí, ktorí s telefónom aktívnejšie pracujú. Dokážu si totiž znížiť citlivosť senzora.

Shake Light - Bright Torch
Shake Light - Bright Torch

Wallex Wallpaper

Wallex Wallpaper je aplikácia, ktorá ponúka stovky pozadí pre Váš smartfón, ktoré sú roztriedené do viacerých kategórií ako sú napríklad abstraktné pozadia, rôzne charaktery hrdinov, ilustrácie, minimalistické a ďalšie. Všetky tieto pozadie si zároveň môžete bezplatne stiahnuť vo vysokom rozlíšení do svojho smartfónu.

Tranit

Poslednou aplikáciou, ktorú by sme Vám dali radi do pozornosti je Tranit. Ide o aplikáciu, ktorá prekladá text z cudzieho jazyka do Vami zvoleného (pozn. redakcie: aplikácia podporuje aj Slovenčinu). Funguje na veľmi jednoduchom princípe. Po zapnutí Vám na bočnej strane displeja vyskočí lupa, ktorou následne vyznačíte text, napríklad na internetových stránkach, ktorý chcete preložiť. Následne za pár sekúnd prebehne preklad.

Pevne veríme, že ste v našom výbere našli nejakú aplikáciu, ktorá Vás zaujala. Narazili ste v poslednej dobe aj Vy na nejaké aplikácie, ktoré Vas zaujali? Dajte nám ich nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close