72 hodín v ohrade s tými najnebezpečnejšími hadmi: Čo chcel 24-ročný Ind svojim činom dokázať?

Neelim Kumar Khaire je obrovským milovníkom hadov a myslí si, že nie sú vôbec nebezpečné.

Hady
Zdroj: wierdfacts.org

Strach z hadov sa nazýva ofidiofóbia a je to druhá najrozšírenejšia fóbia na svete. V niektorých prípadoch je strach človeka opodstatnený, pretože na Zemi žijú jedovaté hady, ktoré dospelého človeka dokážu zabiť do trištvrte hodiny, píše portál IFL Science.

Je dosť možné, že strach z hadov sa u ľudí vyvinul, ako istá forma pudu sebazáchovy, no tomuto strachu sa rozhodol postaviť jeden človek z Indie. Ide o 28-ročného Neelima Kumara Khaireho, ktorý veril, že hady sú v skutočnosti pokojné tvory, ktoré zaútočia len v prípade, že sú vážne vyprovokované. Svoje tvrdenie sa rozhodol otestovať – tým najextrémnejším spôsobom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Khaire predtým pracoval v dovolenkovom dome, neďaleko Bombaja. V tomto prostredí sa stretával z rôznymi druhmi hadov a jeho úlohou bolo sa s nimi vysporiadať.

„Plazy boli u mňa pravidelnými návštevníkmi. Nenávidel som zabíjať tak krásne tvory, pretože väčšina z nich bola neškodná. Začal som ich chytať a púšťať do prírody. Raz sa mi podarilo chytiť hada, ktorého som zobral do inštitútu v Bombaji. Tam mi povedali, že je jedovatý a nie je bezpečné ho takýmto spôsobom prenášať. To ma ešte viac povzbudilo a stal som sa hadmi posadnutý,“ tvrdí Khaire.

Khaire sa chváli, že sa mu podarilo odchytiť už 25-tisíc hadov, pričom bol uhryznutý len 6-tisíc krát, čo je na bežného človeka stále veľké číslo. Ind narazil na Afričana, ktorému sa podarilo ostať 50 hodín zatvorený s 24 hadmi, a tak sa rozhodol tento rekord prekonať. Sklenenú miestnosť, ktorú postavil, naplnil až 72 hadmi, pričom 68 z nich by ho mohlo zabiť s ľahkosťou.

Svetový rekord

Khaire vydržal v sklenenom väzení celých 72 hodín, pričom nebol ani raz uhryznutý. Na jeho nový rekord dozerali aj ľudia z Guinnessovej knihy rekordov. Khaire tak mohol všetkým dokázať, že hady zaútočia len v prípade, že sú veľmi vyprovokované. Aby svoju pointu ešte viac vybrúsil, pravidelne prenášal hadov, ktorí cez neho liezli. Jemne ich nadvihol a vrátil ich späť na sklenenú podlahu ohrady.

Rekord bez pochyby prekonal a za finančnú odmenu zriadil ochranný park pre hady.

„Bránil som rodičom, aby ma oženili, aspoň dokým sa mi nepodarí prekonať svetový rekord. Teraz som pripravený,“ tvrdí Khaire.

Khaire sa aj naďalej venuje hadom, ochraňuje ich a učí ostatných ľudí, ako sa v ich blízkosti správať. Vo svojom odbore je tak významný, že po ňom bol pomenovaný nový druh hada, Melanophidium khairei.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre