Pracovné ponuky
APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

7 rozšírení pre internetový prehliadač Google Chrome, ktoré by ste mali poznať

Toto je 7 užitočných rozšírení pre internetový prehliadač, ktoré s veľkou pravdepodobnosťou nepoznáte, ale mali by ste.

Dnes sme si pre vás pripravili 7 rozšírení pre internetový prehliadač Google Chrome, ktoré s veľkou pravdepodobnosťou nepoznáte. Jedná sa totiž o rozšírenia, ktoré v obchode nemajú desaťtisíce hodnotí, ale len pár stoviek, prípadne tisíciek. Ale aj napriek menšiemu počtu hodnotení patria do kategórie užitočných. Poďme sa spolu na ne teraz pozrieť.

Najlepšie rozšírenia pre internetový prehliadač Google Chrome

The Printliminator

The Printliminator je rozšírenie, ktoré slúži na tlač webových stránok. Má však jednu funkciu, ktorá toto rozšírenie odlišuje od ostatných. Tou je možnosť vymazania jednotlivých prvkov zo stránky pred samotnou tlačou.

najlepsie rozsirenia pre internetovy prehliadac Google Chrome_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Toto rozšírenie funguje na veľmi jednoduchom princípe. Kliknite na ikonku rozšírenia a potom klikajte na jednotlivé časti webu, ktoré chcete odstrániť.

The Printliminator
The Printliminator
Developer: Mottie
Price: Free

Fontface Ninja

Fontface Ninja je ďalším skvelým nástrojom. Po jeho zapnutí môžete zistiť názov ľubovolného typu písma, ktorý  sa nachádza na internetovej stránke. Okrem toho môžete aj otestovať ako by toto písmo vyzeralo v praxi (napr. v celej vete, a nie len v nadpise). Čerešničkou na torte je, že rozšírenie ponúka aj možnosť jeho stiahnutia.

najlepsie rozsirenia pre Google Chrome fontface ninja
Zdroj: Vosveteit.sk
Fonts Ninja
Fonts Ninja
Developer: fonts.ninja
Price: Free

New Tab Draft

New Tab Draft  je skvelým rozšírením, ktoré oceníte v prípadoch kedy potrebujete rýchly prístup k vytvoreniu poznámok. Napríklad počas prednášok alebo v práci. Rozšírenie nahradí  možnosť pridania nového okna poznámkovým blokom (pozn. redakcie: adress bar budete mať aj naďalej dostupný)

Najlepsie rozsirenia pre internetovy prehliadac Google Chrome_poznamkovy blok
Zdroj: Vosveteit.sk

PS: Čerešničkou na torte je, že toto rozšírenie môžete použiť aj ako kalkulačku. Stačí do neho napísať príklad a stlačiť enter.

New Tab Draft
New Tab Draft
Developer: New Tab Draft
Price: Free

Password Alert

Password Alert je ďalším užitočným rozšírením, s ktorým viete predísť množstvu nepríjemnostiam v budúcnosti. Jedná sa o rozšírenie priamo od spoločnosti Google, ktoré chráni používateľov pred takzvanými “Phishing” útokmi. Phishing je doslova“rybárenie” a opisuje činnosť, kedy sa podvodník snaží pomocou návnady získať od používateľa osobné údaje ako sú napríklad prihlasovacie údaje, čísla kreditných kariet a podobne. Password Alert Vás totiž upozorní na podvodnú stránku (pozn. redakcie: ak sa nachádza v databáze), ktorej táto metóda odsudzovania informácií nie je neznámou.

najlepsie rozsirenia pre Google chrome ochrana pred ukradnutim hesla od Google (1)
Zdroj: chrome.google.com
Ochrana hesla
Ochrana hesla
Developer: google.com
Price: Free

ShowPassword

Pre heslách ešte ostaneme. Určite to poznáte, niekde sa prihlasujete vyplníte heslo a jednoducho sa Vám nedarí prihlásiť a funkciou ukázania hesla stránka s prihlasovaním nedisponuje. A práve tento problém rieši rozšírenie ShowPassword.

najlepsie rozsirenia pre Google Chrome_show password
Zdroj: chrome.google.com
ShowPassword
ShowPassword
Developer: a161803398
Price: Free

WhatRuns

WhatRuns je rozšírením, ktoré ocenia hlavne vývojári stránok. Ponúka totiž možnosť zistenia technických špecifikácií internetových stránok ako je napríklad typ redakčného systému, informácie o použitých technológiách a podobne bez toho, aby ste sa museli pozrieť na zdrojový kód stránky.

najlepsie rozsirenia pre google chrome_what runs
Zdroj: Vosveteit.sk
WhatRuns
WhatRuns
Price: Free

Visualping

Visualping je rozšírením, ktoré dokáže monitorovať vizuálne zmeny na sledovaných stránkach. V prípade keď dôjde k vizuálnej zmene na stránke, tak Vám príde na e-mail o tom notifikácia. Túto funkciu môžete napríklad využiť, ak Vás zaujíma nejaká sekcia článkov (napr. recenzie), ale o iné nemáte záujem. Otvoríte si sekciu recenzia a vyznačíte pomocou rozšírenia monitorovanie zmien v ovlasti článkov. Hneď ako nastane nejaká zmena, tak budete o tom informovaný.

najlepsie rozsirenia pre google chrome_visualping (1)
Zdroj: Vosveteit.sk
Visualping
Visualping
Developer: visualping.io
Price: Free

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close