SpravodajstvoZaujímavosti

7 najzaujímavejších počítačových myšiek, aké ste kedy mohli vidieť

Pozrite si 7 najzaujímavejších počítačových myšiek, ktoré sú ako z iného tisícročia. Čo na ne hovoríte, vedeli by ste si jednu z nich predstaviť u Vás doma?

Počítačová myš je nenahraditeľným pomocníkom pri práci s počítačom. Bezpochyby sa jedná o časť hardvéru, ktorý je často podceňovaný, a pritom ju používa väčšina z nás. O dôležitosti počítačovej myši by vedeli hovoriť svoje programátori, dizajnéri či profesionálni hráči hier. Pre nás ostatných je to len “myška” bez väčšieho významu. Nižšie sme si pre Vás pripravili 7 počítačových myšiek, ktoré sú ako z iného sveta a s veľkou pravdepodobnosťou ste sa takým dizajnom ešte nestretli. Mimochodom, viaceré z nich sa dostali aj do reálneho predaja.

The eVouse

Trojuholníkové zariadenie je kombináciou tradičnej myši a digitálneho pera. Predný koniec trojuholníka má tlačidlá myši a oblasť rolovania, ktorá je dotyková. Zo šikmých strán môžete myš uchytiť a jej hrot použiť ako digitálne pero. Mimochodom, hoci na myške nájdete logo spoločnosti Microsoft, tak aj napriek tomu za jej návrhom stojí dizajnér hovoriaci si “Yanko Desing”.

Myš od   výrobcu šperkov

Jedným z ďalších kúskov, ktorému by sa skôr potešila hlavne dámska populácia je The Swarovski Mouse. Myš ako môžete nižšie vidieť ja v tvare “Labute”a disponuje dvomi hlavnými tlačidlami a tlačidlom rolovania, ktoré je v podobe šperku. Dámy, išli by ste do toho? Mimochodom, tento návrh myšky vyhral dizajnovú súťaž “Designboom”.

najzaujimavejsie navrhy mysiek - swarovski mouse
Zdroj: Designboom.com

Razer Mamba

Na svoje si v našom výbere prídu aj hráči počítačových hier a fanúšikovia spoločnosti Razer. Nižšie si môžete pozrieť unikátny dizajn hernej myšky Razer Mamba. Mimochodom, myš obsahuje pokročilé optické 5G senzory, ktoré ponúkajú vyššiu presnosť rozlíšenia, citlivosť a presnosť. Pre nás bežných ľudí sa jedná o nepodstatné vlastnosti, ale hráči počítačových hier by Vám povedali niečo iné.

Razer Mamba počítačová myš
Zdroj: Razer

Myš budúcnosti? Logitech Touch Mouse M600

Logitech Touch Mouse M600 je ďalšou myškou, ktorá ako keby pochádzala z budúcnosti. Jedná sa totiž o myš, ktorá nemá tlačidlá,  je totiž plne dotyková.

pocitacova mys buducnosti Logitech Touch Mouse M600
Zdroj: Logitech

The Fortune Mouse

Nie, nepozeráte sa na galaktickú loď zo Star Wars, ale na koncept myšky budúcnosti. Bohužiaľ sa táto myš nikdy nedočkala svojej realizácie, jedná sa len o koncept.

koncept futuristickej mysky
Zdroj: mobygeek.com

Gpoint mouse

Zatiaľ čo druhou myškou sme potešili hlavne dámy, tak táto bezpochyby najviac zaujme pánov. PS: my by sme ju na verejnosti asi nevyťahovali. Toto je Gpoint myš.

najzaujimavejsie navrhy mysiek - gpoint
Zdroj: mobygeek.com

Nie, nepozeráte sa na prsteň

Padrone je názov asi najfuturistickejšej myšky akú sme kedy videli. Jedná sa totiž prsteň schopný monitorovať pohyby Vašej ruky a prstov. Tieto dáta následne prenáša do počítača kde simuluje pohyby počítačovej myšky. Ak si však myslíte, že sa jedná len o koncept, tak Vás budeme musieť sklamať. Táto myš bola skutočne predstavená a na CES 2019 získala ocenenie za inovácie. V súčasnosti si ju je možné predobjednať za 199$.

The Pardone Mouse
Zdroj: Pardone.desing

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Počítačová myš

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close