ANDROIDAppleSpravodajstvo

7 dôvodov prečo je Android platforma lepšou ako operačný systém iOS od Apple. Stotožňujete sa s nimi?

Android vs Apple: Pozrite si 7 dôvodov prečo je Android lepším oproti iOS, ktorý v posledných rokoch stráca dych.

Je lepší podľa Vás lepšia Android alebo iOS platforma? Hoci každá z platforiem má niečo do seba, tak my sme si pre vás dnes pripravili 7 dôvodov, prečo je lepšou voľbou Android, namiesto iOS.

Zariadenia…, zariadenia, a zariadenia

Malý, veľký, výkonný, priemerný, so skvelým fotoaparátom, jednoducho tisíce rôznych zariadení, ktoré dávajú každému na výber to čo potrebujú a chcú. Android platforma ponúka oproti iOS nespočetné množstvo zariadení s rôznymi špecifikáciami, ktoré Apple nie je schopný ponúknuť. A to sa jedná o základne funkcie a vlastnosti, napríklad podpora duálnej SIM karty, pamäťových kariet a podobne.

Najlepsie smartfony roku 2018 ktore sa oplatia kupit aj v roku 2019
Zdroj: VoSveteIt.sk

Cena

Cena je jedným z ďalších atribútov, ktorý logicky nadväzuje na množstvo dostupných zariadení. Vďaka širokému portfóliu smartfónov od viacerých výrobcov si používatelia môžu vybrať, ako lacnejšie, tak aj drahšie zariadenie. Najlepšie na tom je, že vďaka vysokej konkurencií ceny výkonných smartfónov sú čoraz priaznivejšie, a to aj v kategórii tých najvýkonnejších smartfónov na trhu. Zároveň aj lacnejšie smartfóny z kategórie mid-range telefónov (od 200 do 350€) ponúkajú solídne parametre a funkcie, s ktorými si bohato vystačí aj náročnejší používateľ. Zatiaľ čo iPhone telefóny sú drahými, a tie lacnejšie, sú niekoľkoročné modely.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro cena
Zdroj: Youtube (Trakin Tech)

Možnosti prispôsobenia

Jedným z hlavných “Áno” pre Android je široká možnosť prispôsobenia zariadenia, na rozdiel od iOS, ktorý je uzavretým, čo z neho robí rigidný systém. Na druhej strane treba však povedať, že obmedzenie možnosti prispôsobenia OS a menšia ponuka zariadení prispieva k väčšej stabilite a optimalizácie systému.

ambientne podsvietenie vtelefonoch xaiomi s MIUI nadstavbou
Zdroj: Vosveteit.sk

Widgety?

Tie by ste na platforme iOS hľadali asi ťažko. Dokonca aj Windows Mobile platforma priniesla Žive dlaždice s tak žiadanými notifikáciami a informáciami z aplikácií, ktoré môžete mať stále na očiach. iOS bohužiaľ túto funkciu neponúka, resp. Ich widgety predstavené v septembri sú veľmi limitovanými.

Multitasking

Multitasking je skvelou vecou, hoci môžete argumentovať, že sa dá prepínať medzi jednotlivými aplikáciami aj v iOS a následne s nimi pracovať, tak v skutočnosti to od multitaskingu má celkom ďaleko. Skutočný multitasking umožňuje pracovať s viacerými aplikáciami súčasne. Túto funkciu dnes ponúka viacero výrobcov, od Samsungu cez Huawei až po Xiaomi (napr. Funkcia “Rozdelenia obrazovky na dve”).

Launcher

Nepáči sa Vám obrazovka a rozhranie systému? Veď zmeniť si rozhranie systému je jednoduchou vecou, ktorá zaberie pár minút. Teda pokiaľ máte smartfón s operačným systémom Android, kde si môžete stiahnuť desiatky launcherov z obchodu Google Play.

Android stále napreduje a iOS stráca ducha

Bugy, sekanie, škaredé a nemoderné rozhranie. Kto je pri Androide dlhšie, tak vie o čom rozprávame. Keď porovnáme súčasné verzie Androidy s minulými, tak iOS mal jednoducho navrch. Súčasná Android platforma je však dnes úplne niekde inde, ako kedysi. V súčasnosti prináša skôr ona nové prvky a vylepšenia, ako konkurenčný iOS, ktorý ťahá za kratší koniec od odchodu Steve Jobsa. Či už je to podpora NFC, mobilné platby skenery odtlačkov prstov v displeji a podobne. iOS, resp. Apple stráca dych.

Via AndroidAuthority.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Android Apple

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close