fbpx
SpravodajstvoWindows

6 produktov, s ktorými mal Microsoft veľké plány. Na konci dňa však na nich pohorel

Microsoft hoci patrí medzi tie najvýznamnejšie technologické spoločnosti, tak aj on zažil pády. Pozrite si 6 produktov, s ktorými pohorel.

Hoci keď sa povie Microsoft, tak každý z  nás si predstaví úspešnú spoločnosť, ktorá chrlila jeden úspešný produkt za druhým, tak v skutočnosti to nebolo celkom tak. Nižšie sme pre vás vybrali 6 produktov, s ktorými Microsoft chcel dobyť trh, na konci dňa však boli pre nich veľkým sklamaním.

Windows Mobile

Microsoft na prelome milénia prišiel s mobilným operačným systémom Windows Mobile, ako aj spolu s telefónom, ktorý patril do kategórie „smartphone“. V U.S.A. tento operačný systém žal úspech a dominoval na trhu, teda až kým neprišla konkurencia v podobe iOS a Androidu. Mimochodom, Windows Mobile mal svoj obchod s aplikáciami, internetový prehliadač, dotykovú obrazovku a všetko čo by ste mohli od smartfónu očakávať. Podporu pre túto verziu OS Microsoft ukončil v roku 2010, kedy predstavil svetu Windows Phone 7.

Zdroj: Techlog360

Zune

Staršie ročníky si určite spomenú na Zune, ktorý mal byť hlavným konkurentom iPod-u od spoločnosti Apple. Zune prišiel na trh v  novembri 2006, kedy Apple mal na svojom konte viac ako 100 miliónov predaných zariadení iPod. Zune priniesol v podstate všetko od produktov, až po software kde sa dala sťahovať hudba (Zune Music Pass), dokonca software bol prepojený aj s produktovou líniou Xbox 360,  Windows Phone, či so samotným desktopom. Bohužiaľ, ani to nestačilo na úspech.

Zdroj: Techlog360

MSN

Kto patrí do generácie detí deväťdesiatych rokov, a  nepoznal MSN, ako keby nežil. Microsoft položil svojho času so službou MSN základy moderných sociálnych sietí, a hoci mal náskok 10 rokov pred Facebookom a 15 rokov pred WhatsAppom, tak aj napriek tomu sa mu nepodarilo udržať na trhu. V roku 2012 Microsoft ukončil podporu pre túto službu.

Zdroj: Techlog360

Windows Me

Počuli ste o  Windows Me? Ani my nie… Jedná sa produkt, ktorým Microsoft chcel nahradiť operačný systém Windows 98 na prelome milénia, avšak nepodarilo sa mu to. Hoci sľuboval významené vylepšenia, tak na konci dňa bol tento operačný systém v podstate nepoužiteľný – nekompatibilita ako aj nestabilita aplikácií s aplikáciami vytvorených pre Windows 98 ho pochovali.

Zdroj: Techlog360

Windows Vista

Windows Vista bol jedným z ďalších produktov, do ktorých Microsoft vkladal veľké nádeje, ale nakoniec s ním pohorel. Vista bola predstavená ešte v novembri 2006, kedy väčšina sveta bežala na legendárnom XPčku. Vista po dizajnovej stránke priniesla viacero vylepšení, málo to však viac háčikov, ako pozitív. Bola pomalá, vyžadovala silný  hardvér a kompatibilita s inými softwarom bola nedostatočná.

Windows Vista
Zdroj: commons.wikimedia.org

Microsoft Portrait

Ďalší produkt, ktorý mnohým nehovorí v  podstate nič, a je to tak aj dobre. Toto zariadenie totiž slúžilo na video konferencie. Neskôr ho nahradila služba Skype.

Zdroj: techlog360

 

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close