APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

6 nastavení prehliadača Google Chrome, ktoré by ste si mali hneď teraz zmeniť

Pozrite si 6 nastavení v prehliadači Google Chrome, ktoré by se si mali hneď teraz zmeniť. Zvýšia Vám efektivitu ako aj pohodlie pri práci s prehliadačom.

Google Chrome je bezpochyby najpopulárnejším internetovým prehliadačom na trhu. Svoju popularitu získal hlavne vďaka bohatým funkcionalitám a skvelej optimalizácii. Naposledy sme Vám priniesli tip na  10-skrytých funkcií  v internetovom prehliadači, a dnes sme si pre Vás pripravili zoznam 6 nastavení, ktoré by ste si mali hneď teraz zmeniť.

6 nastavení, ktoré by ste si mali zmeniť v prehliadači Google Chrome

Vypnite si aplikácie bežiace na pozadí po vypnutí prehliadača

Prvým nastavením, ktoré nás úprimne nemilo prekvapilo je, že internetový prehliadač Google Chrome má defaultne prednastavené povolenie na beh spustených aplikácií na pozadí, a to aj v čase keď prehliadač je vypnutým. Otvorte si Nastavenia internetového prehliadača > zrolujte úvodnú stránku na dno > potom kliknite na “Rozšírené” a opäť rolujte na samé dno. Následne si vypnite v položke System nastavenie “Po zatvorení prehliadača Google Chrome nechať aplikácie na pozadí spustené”

skryte funkcie v google chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

Skryté menu

Vedeli ste o tom, že Google Chrome v sebe schováva skryté menu? Je ho možné otvoriť pomocou zadania príkazu “chrome://flags” do omnibaru (adresového riadku). Následne sa Vám otvorí podobné okno, ako môžete vidieť nižšie.

Tmavy rezim v prehliadaci Google Chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

V rámci neho budete mať desiatky rôznych nastavení, ktoré si môžete prispôsobiť podľa svojho gusta. PS: v priebehu dnešného dňa sme Vám priniesli TIP na to, ako je možné zmeniť si Svetlý režim  prehliadača na Tmavý.

ako nastavit v Google Chrome Tmavy rezim
Zdroj: Vosveteit.sk

Paralelné sťahovanie

Pri schovanom menu “chrome://flags” ešte zostaneme. Radi by sme Vám dali do pozornosti funkciu “Paralelné sťahovanie”. Dajte si pomocou klávesovej skratky CTRL + F vyhľadať “Parallel downloading” a funkciu zapnite. Vďaka tmu sa vyhnete rýchlostným obmedzeniam pri sťahovaní softvéru či iného obsahu z rôznych služieb, ktoré limitujú rýchlosť sťahovania. Funkcia by mala fungovať na princípe, že súbor rozdelí na viacero časti, ktoré separátne sťahuje.

paralelne stahovanie google flags
Zdroj: Vosveteit.sk

Smooth Scrolling

Smooth Scrolling je funkcia, ktorá je defaultne nastavená ako vypnutá. My Vám ju odporúčame zapnúť, a to z dôvodu, že následne skrolovanie stránok je o niečo prirodzenejšie ako aj reakcie sú rýchlejšie. Funkciu si môžete prispôsobiť v rámci schovaného menu “chrome://flags”.

prirodzenejsie skrolovanie stranok - Google Chrome nastavenia
Zdroj: Vosveteit.sk

Náhľady otvorených kariet

Tab Hover Cards je užitočná funkcionalitu, ktorú oceníte ak pracujete s viacerými oknami súčasne. Vďaka nej môžete vidieť náhľad karty vo vrchnej lište. Funkciu je potrebné zapnúť v skrytom menu. Následne vyhľadajte “Tab Hover Cards” a zvoľte si motív, ktorý chcete mať zapnutý.

Uzitocne Nastavenia prehliadaca Google Chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

Len jeden audio zvuk

„Audio Focus Enforcement“ je ďalšou funkciou z kategórie užitočnejších. Nájdete ju v rámci schovaného menu a má na starosti to, aby Vám vo viacerých oknách nehralo súčasne viac audio súborov.

Google Chrome nastavenia ktore musite poznat
Zdroj: Vosveteit.sk

Poznáte iné nastavenia, o ktoré používate a nespomenuli sme ich? Odporúčte nám ich nižšie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky