NávodyZariadenia

6 dôvodov, prečo by ste nemali používať SD karty na Android smartfóne

Na jednu stranu prinášajú dodadočný úložný priestor, no na druhú prinášajú aj množstvo komplikácií.

SD karty môžu poskytnúť dodatočný priestor v smartfóne, no sú naozaj dobrým riešením? Ak sa rozhodnete kartu používať ako hlavné úložisko, môžete čeliť týmto problémom:

Pomalá rýchlosť

Existuje množstvo druhov SD kariet, ktoré sa líšia svojim výkonom. Ak siahnete po tých lacnejších, okamžite si všimnete že všetko sa načítava podstatne dlhšie. Obzvlášť to platí v prípade, keď si na SD kartu uložíte veľa aplikácií. Načítavanie je dlhšie, obnovovanie a synchronizácia tiež.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ak chcete na SD kartu ukladať fotky, postačí hocijaká z dvoch najrýchlejších typov, buď UHS-I, alebo Class 10. Aplikácie sú trošku zložitejšie. V tomto prípade treba pozerať aj na výkon. K dispozícii sú triedy A1 a A2, pričom A2 sú rýchlejšie. Ak uvažujete o ukladaní aplikácií na SD kartu, rozhodne treba siahnuť po najrýchlejšej triede.

Miznúce skratky a zabudnuté heslá.

Ak používate SD kartu ako primárne úložisko, možno ste sa aj vy stretli s týmto problémom. Zakaždým, keď smartfónu dôjde batéria, sa z plochy vymažú ikony aplikácií, ktoré boli na SD karte uložené. Zároveň sa môže stať, že prídete o uložené prihlasovacie údaje k aplikáciám.

Nejde ale o konzistentnú chybu. Niekto sa s tým stretne, niekto zas nie, no ukazuje to, že SD karty môžu spôsobovať neočakávané problémy, obzvlášť s Android zariadeniami.

Hľadanie súborov

Ani naformátovanie karty nie je istotou, že ju váš telefón rozpozná ako jeden zo svojich diskov. Práve vďaka tomu vzniká problém a to ten, že nebudete vedieť nájsť väčšinu svojich súborov. Niektoré veci uložíte na SD kartu, niektoré do interného úložiska a pamätanie si toho, čo ste kde dávali, môže pri väčšom množstve aplikácií, alebo fotiek, spôsobiť problémy.

SD karty môžu prestať pracovať

Nie je tajomstvom, že SD karty majú obmedzený počet cyklov zápisu a čítania dát. Zakaždým, keď otvoríte súbor z SD karty sa jej životnosť znižuje. Ďalším problémom je, že na rozdiel od Harddisku, vás SD karta neupozorní na to, kedy jej končí životnosť.

Problémový prenos na iné zariadenia

SD karta nefunguje ako USB, alebo prenosný disk, hoci si veľa ľudí myslí opak. Ak sa rozhodnete použiť SD kartu ako lokálne úložisko, zariadenie si ju zašifruje, čiže iné zariadenia ku nej nemajú prístup. Kartu môžete znova použiť len v prípade, že ju naformátujete, no tým pádom prídete o všetko, čo na nej máte.

Výkon mobilných hier

Hry na smartfóne môžu zaberať naozaj veľa miesta, no a tak je logické, že ich presunieme na SD kartu. Problém je, že ani tie najmodernejšie a najrýchlejšie SD karty nie sú dostatočne rýchle na to, aby dokázali priniesť požadovaný výkon pre najmodernejšie hry.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close