NávodyNovinky

5 skvelých funkcií, o ktorých ste nevedeli v novom Gmaile

Nový Gmail je tu s nami už niekoľko týždňov. Článok o tom ako aktivovať nový vzhľad sme vám priniesli dávnejšie. Nájdete ho na tomto odkaze. Okrem nového vzhľadu vývojári tohto najpopulárnejšieho e-mailového klienta si pre nás pripravili aj viacero užitočných funkcionalít. My sme si pre vás vypichli 5 z nich.

Odložte si e-mail na neskôr

Určite to poznáte, príde vám e-mail s nejakou úlohou a jednoducho to teraz nestíhate. Gmail po novom ponúka možnosť „snooze“, teda odloženia e-mailu na neskôr. Stačí prejsť myšou po e-maile a kliknúť na hodinky kde vám vyskočí možnosť s odložením e-mailu na inokedy.

Zdroj: vlastný

 

Zabudli ste odpovedať na e-mail? Zapnite si takzvane „Nudges“

Každému sem tam zlyhá pamäť. A preto jednou z ďalších skvelých funkcii sú takzvané „Nudges“. Túto funkciu aktivujete v Nastaveniach vášho účtu. Slúži spôsobom, že ak zabudnete odpovedať na e-mail tak sa vám po pár dňoch zvýrazní e-mail v zozname prijatej pošty.

Zdroj: vlastný

Mód „Dôvery“

Ďalším zaujímavým módom, ktorý pribudol v rámci nového Gmailu je takzvaný mód „Cofidential“. Funguje na princípe, že e-mail, ktorý odošlete bude môcť jeho prijímateľ prečítať len obmedzený čas. Túto funkciu nájdete priamo v editore e-mailu pod kolónkou hodiniek.

Zdroj: vlastný

Rýchly prístup k aplikáciám

Štvrtou skvelou funkcionalitou, ktorú Gmail dostal do vienka je rýchly prístup k aplikáciám ako kalendár, poznámky a ďalšie.

Zdroj: vlastný

Pridanie e-mailu do úloh

Poslednou piatou novinkou, ktorú sme si pre vás vybrali je možnosť rýchleho pridania e-mailu do zoznamu úloh. Stačí podržať myškou e-mail a jednoducho ho preniesť do zoznamu úloh, ktorý vyvoláte rozbalením aplikácie z bočnej lišty.

Zdroj: vlastný

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok: Pixabay.com

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close