Pracovné ponuky
APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

5 legendárnych hier, pri ktorých sme ako deti trávili desiatky hodín. Dnešná mládež by ich asi vysmiala

Dnes sme si pre vás pripravili článok z kategórie „nostalgia“, v ktorom si zaspomíname na hry, ktoré sme hrávali ešte počas nášho detstva. Pevne veríme, že oslovia aj mladšie ročníky a aspoň uvidia ako vyzeral herný priemysel pred dvadsiatimi rokmi.

5 nostalgických hier, ktoré sme hrali ako deti

Zdroj: Screenshot via Youtube

90-roky boli pre mnohých objavovaním sveta počítačov a hier a na tejto ceste hlavne páni mohli hrať hru „Leisure Suit Larry“, ktorá už ako tušíte ukazovala intímny svet dospelých. Avšak nejednalo sa žiadne porno a ani nič podobné, bol to „simulátor“ randenia zasadený do moderného prostredia.

Ak teda neviete ako osloviť dámu či slečnu, skúste tento simulátor. Možno sa priučíte nejakému triku.

Zdroj: Screenshot via Youtube

Arkanoid, aký by to bol výber bez tejto legendárnej hry, ktorú poznajú aj dnešné deti. Hra vznikla ešte v roku 1988 a jej princíp bol jednoduchý, pomocou pohyblivej dosky ste mali zabrániť pádu loptičky mimo pričom ste zostrelovali kocky, ktoré mali iné vlastnosti (napr. ste ju museli trafiť 2x, alebo bola z kameňa a nešla zničiť,…)

Zdroj: Screenshot via Youtube

Písal sa rok 1989 kedy na svet dorazil prvý simulátor, v ktorom ste si mohli vybudovať vlastné mesto a vyskúšať si ho riadiť – SimCity. PS: hra má ešte svoje čaro aj dnes.

Zdroj: Screenshot via Youtube

Najstaršia hra z nášho výberu je Lode Runner, ktorej vznik sa datuje až do roku 1983. Na tú dobu to bola prelomová hra, ktorá ponúkla nielen klasickú behačku, ale aj trošku stratégie. V hre ste totiž museli uchmatnúť a odniesť do „domčeka“ zlato, aby ste mohli postúpiť do ďalšieho kola. Samozrejme, aby to nebolo ľahké tak vás naháňali strážcovia, ktorých počet sa každým levelom zvyšoval.

Zdroj: Screenshot via Youtube

Posledná hra nášho výberu je Wolfenstein 3D, hra ktorá spravila revolúciu v hernom priemysle. Jej vznik sa datuje k roku 1992 a priniesla prvú all-frist person strielačku na svete. Bola to hra, ktorá nastavila nový štandard a bola základom vzniku hier ako DOOM, Call of Duty, Counter Strike a ďalších.

Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close