Pracovné ponuky
SpravodajstvoXiaomi

40% zákazníkov Xiaomi, ktorí si zatiaľ kúpili Mi 10 je od konkurencie

Xiaomi hlási ďalší úspech. Najmenej 40% zákazníkov, ktorí su kúpili alebo predobjednali Mi 10 smartfón je od konkurenčných značiek.

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Xiaomi predstavila pár dní dozadu nové vlajkové smartfóny pre tento rok. Konkrétne modely Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro, z ktorých sa do predaja dostal zatiaľ len prvo menovaný smartfón.

Už krátko po oficiálnom spustení predaja smartfónu Mi 10 spoločnosť hlásila tržby o objeme 200 miliónov Juanov, teda približne 26 miliónov €. Aby sme boli presní, spoločnosť to ohlásila, že tieto tržby v spomínanom objeme dosiahla po 1 minúte predaja.

Xiaomi Mi 10 predaje (1)
Zdroj: Xiaomi (Weibo)

Najnovšie zahraničný portál Gizmochina.com poukazuje na ďalšie zaujímavé vyjadrenia predstaviteľov spoločnosti Xiaomi. Konkrétne na slová Xu Jieyun, generálneho manažéra skupiny Xiaomi pre vzťahy s verejnosťou, ktoré zdieľal prostredníctvom sociálnej siete Weibo. Najzaujímavejšou informáciou, ktorú zdieľal bezpochyby je, že v prípade predajov zariadenia Mi 10, najmenej 40% zákazníkov prichádza od konkurencie (pozn. redakcie: Pro verzia ešte nie je oficiálne v predaji). Inými slovami 4 z 10 zákazníkov, ktorí si zakúpili nový smartfón Mi 10 doposiaľ boli zákazníkmi konkurenčných značiek.

Xiaomi-Mi-10-predaje
Via Gizmochina.com

V úvode statusu, ktorý publikoval Xu Jieyun je napísané:

„Podľa údajov o predajoch a predpredaji série Xiaomi 10 je najmenej 40% používateľov od iných značiek (z ktorých jedna má významný podiel). Tieto údaje sú vyššie, ako sme očakávali. Zrazu je tu toľko nových priateľov…“

Mimochodom, Xiaomi Mi 10 priniesol oproti svojmu predchodcovi viacero inovácií a jednou z tou najvýznamnejších je bezpochyby fotoaparát, vďaka ktorému si smartfón získal extra mediálneho priestoru vo viacerých médiách. Dôvodom je, že smartfón sa stal aktuálnym kráľom fotomobilov podľa rebríčku vytvoreným odbornou porotou DXOMARK. Celkové dosiahnuté skóre Mi 10 je 124 bodov. Znamená to, že Mi 10 odsunul doposiaľ úradujúceho kráľa, smartfón Huawei Mate 30 Pro 5G, na 2. priečku.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close