AppleSpravodajstvo

4 z 5 prémiových smartfónov sú z kuchyne Apple. Kto je posledným „mohykánom“?

Apple ovládol ďalší rebríček

Spoločnosť Counterpointresearch, ktorá sa venuje analýzam mobilného trhu prišla so zaujímavými štatistikami, ktoré sa pozerajú na predaje prémiových smartfónov (zariadení ktoré stoja nad 400$) naprieč  jednotlivými regiónmi sveta.

Apple rebríčku dominuje

Dominantným hráčom na trhu s prémiovými zariadeniami je podľa očakávania spoločnosť Apple. Pri pohľade na celkové čísla, 4 z 5 smartfónov sú práve od kalifornského výrobcu zariadení.

5 najpredavanejsich smartfonov z kategorie high end 2020_1 kvartal
Zdroj: counterpointresearch

Podľa dát spoločnosti v priebehu prvého kvartálu tohto roka spoločnosť Apple celkovo pokryla 57% trhu. Ďalšími významnými hráčmi boli Samsung (19%), Huawei (12%), Oppo (3%), Xiaomi (2%) a zbytok trhu si rozdelili ďalší výrobcovia smartfónov. Dáta nižšie ukazujú ako sa darilo konkrétnym  výrobcom smartfónov naprieč jednotlivými regiónmi sveta. Zaujímavosťou je, že v prípade Číny bolo až 90% zariadení od spoločnosti Huawei, vďaka čomu sa ich zariadenia P30 Pro 5G stalo vôbec 5. najpredávanejším smartfónov na trhu v cenovej kategórii nad 400 dolárov.

najpredavanejsie modely napriec regionmi
Zdroj: counterpointresearch

Zaujímavosťou zároveň je, že P30 Pro 5G je jediným smartfónom  spomedzi prvých 5 zariadení s podporou 5G technológie. Dáta ďalej odhaľujú, že hoci trh vo všeobecnosti klesal, tak výrazne vzrástol podiel predaja smartfónov s cenovou hladinou v rozmedzí od 600 do 799$. Nižšie na grafe si môžete pozrieť ako preformovali jednotlivé cenové kategórie smartfónov  od 400$ a vyššie.

predaje smartfonov v cenovej kategorii nad 400 dolarov
Zdroj: counterpointresearch

Prekvapili Vás výsledky vyššie? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close