SpravodajstvoTIP REDAKCIE

3D tlačiareň Anet A8 nebola nikdy takto lacná! Už o pár dní si môžeš doma sám vytlačiť vlastnú Ninju okuliare alebo čo budeš chcieť

3D tlačiareň je niečo čo ešte hľadá svoje postavenie na trhu, ale na druhej strane  pomaly dobýja nie len firmy, ale aj domácnosti. My sme si dnes pre Teba pripravili celkom zaujímavý tip na 3D tlačiareň z e-shopu TomTop.com kde je tlačiareň dostupná za menej ako 115€  spolu aj s poštovným. PS: tlačiareň je dostupná z EÚ skladu (Germany Warehouse) čo znamená, že sa vyhneš prípadným poplatkom ako DPH či CLO.

Anet A8 Desktop 3D Printer – vstupná brána medzi 3D tlačiarne

Anet A8 je kompletná tlačiareň, ktorá umožňuje premeniť nápady z papiera  v realitu. Jej veľkou dominantou je aj to, že dokáže poskytnúť presnosť tlače oveľa drahších zariadení a je zároveň vhodná aj pre domáce využitie.

Zdroj: TomTop

Medzi ďalšie výhody tejto tlačiarne patrí aj to, že poskytuje možnosti tlače z viacerých druhov materiálov, aj keď najlepšie funguje s PLA a ABS materiálmi.

Ako to funguje?

  • Zapnete tlačiareň.
  • Tlačiareň je následne potrebné „pred zahriať“ (dĺžka pred zahratia závisí od zvoleného materiálu).
  • Vložíte vlákno do otvoru (extruder hole).
  • Následne si vyberiete objekt na tlač z SD karty (tlačiareň sa následne opäť zahreje).
  • Potom extruder bude ťahať vlákno a v určitom bode ho bude topiť a nanášať vrstvu za vrstvou.
  • Po dotlačení vám displej tlačiarne oznámi že tlač prebehla úspešne a následne budete môcť vytlačený predmet odobrať z lôžka.
Tip pre vás  Nepremeškajte akciu na značkové drona JJRC H68 s HD kamerou a dobou letu do 20 minút

Vyzerá to celkom jednoducho, čo na to poviete?

Balenie 3D tlačiarne obsahuje viacero kúskov, z ktorých ju je potrebné zložiť do finálnej podoby, ale nie je to nič strašidelné. Na internete nájdete aj viacero Youtube návodov ako na to. Nižšie si môžete pozrieť jeden z nich.

Ako poskladať Anet A8 Desktop 3D Printer

Video recenzia Anet A8 Desktop 3D Printer

V každom prípade 3D tlačiarne nie tak dávno boli technológiou budúcnosti s cenou, ktorá presahovala rozpočet bežného človeka, dnes tomu už tak nie je. Anet A8 je dostupná 3D tlačiareň s cenovkou niečo pod 115€ spolu aj s poštovným. PS: dostupná je v EÚ sklade, vďaka čomu sa vyhneš dodatočným poplatkom ako je CLO či DPH. 

Zdroj: vlastný

Zdroj: vlastný, fotografie: produktové fotografieDostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close