NávodySpravodajstvoXiaomi

3 triky v telefónoch Xiaomi s nadstavbou MIUI 10, ktoré pravdepodobne nepoužívate, ale mali by ste | Tipy a triky #6

Tak ako každý týždeň tak aj tento sme si pre Vás pripravili niekoľko užitočných tipov a trikov, ktoré nájdete v nadstavbe MIUI 10.

Nastavte si povolenia aplikácií, ktoré chcete púšťať pri štarte

Prvou funkciou, ktorú by sme chceli upozorniť je možnosť nastavenia automatického zapínania (resp. vypnutia) aplikácií pri zapnutí telefónu. Tieto nastavenia nájdete prostredníctvom cesta Nastavenia > Nastavenia aplikácií > Povolenia > Správa autom. spustenia.

Zdroj: vlastný

V rámci týchto nastavení je možné povoliť štart vybraným aplikáciám pri štarte telefónu, resp. zakázať automatické spustenie.

Nastavenia hlasitosti ponúka viac možnosti ako len stíšenie a zvýšenie zvuku

V mnohých prípadoch potrebujeme stíšiť alebo vypnúť zvuk z telefónu. Vo väčšine prípadoch na to využívame hardwarové tlačidla v bočnej stene zariadenia. Vedeli ste však, že nadstavba MIUI ponúka možnosť rýchleho prispôsobenia hlasitosti pre jednotlivé typy činností. Túto ponuku vyvoláte jednoducho, stačí kliknúť na hardwarové tlačidlo a následne na 3-bodky. Potom Vám vyskočí o niečo bohatšia ponuka možností prispôsobenia zvukov v telefóne.

Zdroj: vlastný

MIUI 10 obsahuje možnosť nahrávania obrazovky

Ďalšia „skrytá“ funkcia v nadstavbe MIUI 10, ktorá stojí za to je možnosť nahrávania obrazovky. Hoci v obchode Google Play nájdeme desiatky na to určených aplikácií, tak najlepšie aj tak vždy funguje tá vstavaná. Nahrávanie obrazovky vyvoláte prostredníctvom niekoľkých jednoduchých krokov. Otvorte si ponuku rýchleho prístupu a vyhľadajte v nej možnosť nahrávania (pozn. redakcie: ak v zozname nenájdete odkaz na nahrávanie tak kliknite na položku Viac a pridajte túto možnosť do ponuky). Následne sa Vám na obrazovke zobrazí ikonka nahrávania.

Zdroj: vlastný

Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close