ANDROIDNávodySpravodajstvo

3 funkcie Android smartfónov, o ktorých možno ani netušíte

Ide o základné funkcie, ktoré sú dobre schovanými v nastaveniach Androidu

Operačný systém Android aktuálne používa približne tri-štvrtina všetkých používateľov chytrých telefónov. Ide tak o veľmi populárny a rozšírený operačný systém, ktorý okrem iného v sebe schováva radu dobre „zašitých“ funkcionalít. Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti 3 vcelku základné funkcie, ktoré sú častokrát používateľmi nevyužívanými, hoci patria medzi užitočné.

Filter modrého svetla (Nočný režim)

Zatiaľ čo vysoký jas podsvietenia displeja je počas dňa nenahraditeľným, tak v prípade večerných hodín obzvlášť keď ležíte v posteli, nie je určite vítaným. Hoci smartfóny prispôsobujú úroveň jasu automaticky, tak v noci aj tie najnižšie hodnoty môžu byť vcelku jasnými. A práve preto v Androide môžeme nájsť funkciu „Nočný režim“, častokrát označovaný aj ako „Modrý filter“, či „Modré svetlo“.

Funkciu je možné nájsť v nastaveniach obrazovky. Môžete ju aktivovať ako manuálne, tak aj automaticky v závislosti od času. Funguje na tom princípe, že vám sfarbí displej do žlto-oranžového odtieňu, vďaka ktorému sú oči menej zaťažovanými.

Zdieľaná informácia na úvodnej obrazovke

Hoci zdieľanie informácií na obrazovke uzamknutia sa môže zdať ako nepodstatná funkcia, tak opak je pravdou. Oceníte ju hlavne situáciách, keď sa vám podarí váš telefón stratiť. Môžete totiž na obrazovke uzamknutého telefónu zobraziť kontaktné údaje niekoho z rodiny, koho je potrebné kontaktovať, aby ste sa mohli s nálezcom vášho zariadenia dohodnúť na jeho vyzdvihnutí. Funkciu môžete vo vašom telefóne nájsť v sekcii Zabezpečenie > Zobrazenia / Upozornenia na uzamknutej obrazovke.

Rozpoznanie práve prehrávane hudby

Určite väčšina z nás pozná služby ako Shazam, či SoundHound, ktoré sú schopné rozpoznať práve prehrávanú hudbu. Vedeli ste však, že túto funkciu majú Android zariadenia v sebe stavanú? Dostupná je priamo prostredníctvom Google Widgetu ma úvodnej obrazovke. Stačí kliknúť na ikonu mikrofónu, následne nechajte telefón počúvať hudbu a potvrďte, že chcete vyhľadať názov a autora pesničky.

Aké funkcie používate vo svojom Android smartfóne a nie sú celkom bežnými? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close