SpravodajstvoWindows

Windows 10 rastie. Pozrite si jeho trhový podiel

Mesiac ubehol ako voda a my tu máme pre vás prichystané ďalšie štatistiky, ktoré sa týkajú operačného systému Windows 10, ale tentokrát nie sú od AdDuplex, ale od NetMarketShare.

Windows 10 pomaly, ale stále rastie

Podľa najnovších štatistík, Windows 10 sa pomaly, ale isto blíži k svojmu cieľu dosiahnutiu jednej miliardy používateľov do roku 2020. Od februára minulého roka, kedy Windows 10 mal trhový podiel 11,85 % (december 2015 – 9,96 %) sa podarilo Windowsu 10 opäť o niečo porásť, na 12,82 %.

Ďalej, ako na grafe nižšie môžete vidieť, najväčší podiel na trhu má Windows 7 s viac ako 52 % podielom a Windows XP, ktorý si drží 3. priečku s 11,24 % hoci už nemá oficiálnu podporu zo strany Microsoftu.

netmarketshare

Zdroj: NetMarketShare

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close