Pracovné ponuky
Spravodajstvo

11 skrytých funkcií v prehliadači Google Chrome, ktoré Vám vedia skvalitniť surfovanie po internete

Pozrite si týchto 11 skrytých funkcií, ktoré dokážu skvalitniť a zefektívniť prácu s internetových prehliadačom Google Chrome.

Chrome obsahuje veľké množstvo funkcií, z ktorých sú mnohé šikovné ukryté vo Flag menu. Pozrime sa na niektoré z nich, ktoré Vám môžu zlepšiť Váš zážitok zo surfovania webom.

Ako sa dostať do Flag menu

Ak sa chcete dostať do Chrome Flags, najskôr potrebujete zadať do adresného riadku: chrome://flags a stlačiť Enter

Google Flags
Zdroj: Vosveteit.sk

Objaví sa Vám zoznam Flag experimentálnych funkcií, ktoré si môžete kedykoľvek resetovať. Tieto doplnky si môžete rýchlo nájsť vo vyhľadávaní na stránke.

1. Dočasné vypnutie kariet („tabs“)

Nie je pochýb, že Chrome je veľkým požieračom energie batérie. Táto funkcia Vám umožní konzervovať pamäť dočasným vypnutím kariet, ktoré ste dlhšie nepoužili a chrániť tak batériu pred vybitím. Karty sú stále viditeľné a spustia sa kedykoľvek na ne kliknete. V prípade ak máte „low cost“ počítač s malou RAMkou, táto funkcia je veľmi užitočná. Doplnok sa nazýva „Automatic tab discarding“.

2. Redukcia ozvien počas Chat hovorov

Funkcia, ktorá sa hodí počas volania cez mikrofón vrátane Facebooku. Mnohých trápia ozveny, ktoré ovplyvňujú kvalitu hovoru. Povolením funkcie „WebRTC Echo Canceller 3“  sa dá tento problém vyriešiť. Doplnok ale stále nedokáže úplne eliminovať všetky vonkajšie zvuky z mikrofónu.

3. Rýchle stĺmenie zvuku na karte

Doplnok („Tab audio muting UI control„) Vám umožní rýchlo stĺmiť zvuk bez toho, aby ste museli ísť manuálne k zdroju zvuku alebo videa. Dá sa to aj bez tohto doplnku a to pravým kliknutím na kartu a zvolením možnosti Stĺmiť zvuk.

4. Pohodlnejšie skrolovanie

Niekedy keď máme otvorených viacero kariet naraz, môže sa stať skrolovanie jednotlivých stránok pomalším. S týmto nám pomôže „Smooth Scrolling“, ktorý obmedzí lagovanie počas skrolovania webom.

5. Rýchlejšie načítanie obrázkov

Väčšina dnešných stránok využíva raster obrázky pričom využívajú rasterovacie pokyny, ktoré umožňujú rýchlejšie renderovanie (pozn. red.: tvorba reálneho obrazu na základe počítačového modelu, najčastejšie 3D). Ak máte pocit, že sa Vám obrázky na webe načítavaú pomalšie, mali by ste si zmeniť číslo týchto rasterovacích pokynov v menu. Obrázky sa začnú rýchlejšie načítavať. Funkciu nájdete vo Flag menu pod menom „Number of raster threads„.

6. Zastavte zneužitie Vášho prehľadávania webom

Už ste sa pravdepodobne stretli s web stránkami, kedy pri snahe o návrat späť Vám neumožnia sa vrátiť a držia Vás stále na stránke. Tieto stránky zneužívajú fuknciu histórie.  Doplnok „New history entries require a user gesture“ znemožňuje zneužitie Vašej histórie prehľadávania.

7. Rýchlejšie doplnenie formulárov

Pri registráciach je často potrebné doplniť naše osobné údaje vrátane mena, čísla, adresy a iných. Doplnok „Single-Click Autofill„urýchli tento proces. Len jedno kliknutie Vám zobrazí zoznam možností automatického doplnenia.

8. Error offline

Často sa stane, že pri vypnutí internetu nám naskočí obávaný Error. „Offline Auto-Reload Mode“ je „cool“ funkcia, ktorá Vám umožní znovu načítať stránku po tom ako ste znovu online.

9. Rýchlejšie zavretie kariet

Mnoho používateľov sa sťažuje, že Chrome je pomalý pri pokuse o zavretie kariet. Táto funkcia („Fast tab/windows close„) proces výrazne urýchli.

10. HDR (High dynamic range)

Funkcia umožňuje vyšší kontrast a živšie farby. Vyskytuje sa už dlhšie u televízorov a postupne sa dostáva aj na monitory počítačov. Ak máte HDR displej, mali by ste si povoliť „HDR mode“ doplnok.

11. BONUS: Rýchlejší web

Google vytvoril nový protokol s názvom QUIC so snahou o rýchlejší a bezpečnejší internet. Potrebujete si povoliť „Experimental QUIC protocol„. Počas testovania sa ukázalo prehľadávanie webu naozaj rýchlejším.

Reštart

Po povolení akejkoľvek z týchto funkcií stačí iba kliknúť na Relaunch now/Spustiť znovu a všetky Vaše stránky sa znovu načítajú po reštartovaní Chrome.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close